استانداردهای سنجش كیفیت هوا سختگیرانه تر شد

استانداردهای سنجش كیفیت هوا سختگیرانه تر شد

به گزارش لوازم حیوان خانگی معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: با عنایت به دستوالعمل های صادره از طرف سازمان حفاظت محیط زیست، چگونگی محاسبه و اعمال شاخص كیفیت هوا برای بعضی از پارامترها تغییر كرده است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا محمد رستگاری با بیان اینكه دستورالعمل اعمال فاكتورهای جدید به دستگاه های متولی ابلاغ گردیده است، اظهاركرد: با عنایت به اهمیت آلودگی هوا و رابطه آن با سلامت شهروندان، اصلاحات جدید در نحوه محاسبه شاخص كیفیت هوا برای آلاینده ذرات معلق با قطر كمتر از 2.5 میكرون، دی اكسید گوگرد و ازن انجام شد.

وی اضافه كرد: درگذشته میزان غلظت ۱۵ میكروگرم در متر مكعب ذرات معلق با قطركمتر از 2.5 میكرون در محدوده پاك قرار می گرفت كه این مقدار در محدوده مجاز جدید به ۱۲ میكروگرم بر متر مكعب كاهش یافته است.

رستگاری افزود: درباب محدوده ناسالم برای گروه های حساس، درگذشته تا میزان 65.4 میكروگرم در متر مكعب در این گروه قرار می گرفت كه در حدود مجاز جدید، این میزان به ۱۰ میكروگرم كم شد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران به اصلاح شاخص دیگری برای سنجش كیفیت آلودگی هوا اشاره و اظهاركرد: برای محاسبه شاخص كیفیت هوای آلاینده دی اكسید گوگرد قبل از این متوسط ۲۴ ساعته ملاك عمل قرار می گرفت در صورتیكه در شرایط جدید شاخص كیفیت یك ساعته نیز به آن افزوده شده است.

رستگاری در ادامه اظهار داشت: برای محاسبه آلاینده ازن میزان غلظت این آلاینده در شرایط پاك از ۵۹ به ۵۴، در شرایط سالم از ۷۵ به ۷۰، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از ۹۵ به ۸۵، شرایط ناسالم از ۱۰۵ به ۹۵ و در مواجهه با شرایط بسیار ناسالم از ۳۷۴ به ۲۰۰ قسمت در میلیارد كاهش پیدا كرده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، او در آخر اشاره كرد: این استاندارها برگرفته از آخرین استاندارهای روز دنیا و برمبنای تبصره سه ماده سه قانون هوای پاك به روزرسانی شده است.

منبع:

1398/08/05
22:06:43
5.0 / 5
4301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است