استاندار تهران :

۶۷ نقطه بحرانی در شهر تهران وجود دارد

۶۷ نقطه بحرانی در شهر تهران وجود دارد

لوازم حیوان خانگی: استاندار تهران بر ضرورت هدایت آب های جاری به دنبال بارش ها به سمت دشت های استان تهران كه گرفتار فرونشست شده اند، تاكید نمود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و اولین جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تهران اظهار داشت: در هفته گذشته و هفته جاری با بارش های شدیدی مواجه بودیم كه اقدامات و تلاش همه دست اندركاران مدیریت استان تهران كاری كرد كه با بحران جدی مواجه نشویم. در حقیقت پدیده اقلیم جهانی شرایطی را به وجود آورده كه شدت و مدت بارندگی ها تغییر كرده است.

استاندار تهران اضافه كرد: قبلا پیش بینی هایی برای بارش ۱۰ میلیمتر در ۴۸ ساعت انجام می شد. در صورتیكه امروز میزان بارش و مدت آن به شكل شایان توجهی تغییر كرده تا جایی كه علم هواشناسی از پیش بینی شدت و مدت بارش ها حدودا ناتوان است.

وی افزود: میانگین بارندگی تهران ظرف یك سال عددی حدود ۲۴۰ میلیمتر است در صورتیكه امسال ظرف مدت یك هفته حدود ۲۸ درصد میانگین بارندگی ها در تهران اتفاق افتاده است، پس می طلبد امكانات و تجهیزات لازم برای مقابله با این شرایط را فراهم نماییم و رفع مشكلات اساسا از واجبات امروز شمرده می شود.

محسنی بندپی اضافه كرد: اقدامات پیشگیرانه اثربخش ترین و موثرترین اقداماتی است كه در جهت كاهش لطمه در جامعه باید اتفاق بیفتد. در تهران به سبب تجاوز به حریم رودخانه ها، ساخت و ساز غیر مجاز در راه رودخانه ها و كمبود تجهیزات و شرایط و اقلیم این شهر در بارندگی یك هفته نقاطی همچون بزرگراه فتح، آزادگان، جاده مخصوص، بلوار امام علی (ع) با آبگرفتگی مواجه گردید و مشكلاتی را برای تردد مردم فراهم نمود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه ۱۲ نقطه ویژه در تهران وجود دارد كه در فروردین ماه امسال امكانات شهرداری در آنها مستقر شدند، اظهار داشت: با استقرار تجهیزات شهرداری در این ۱۲ نقطه نسبت به رفع موانع مسیر آب اقدام شد. بر همین مبنا لطمه های زیادی ندیدیم و باید این روش و عملكرد با شدت و قوت بیشتری دنبال شود.

وی اضافه كرد: باید كارگروهی شكل بگیرد كه دستگاه های دخیل در مدیریت بحران در آن عضو باشند و علاوه بر اجرای وظایف محوله اقداماتی را در دستور كار قرار دهند تا از بروز شرایط بد جلوگیری شود.

استاندار تهران اشاره كرد: آب منطقه ای ۶۷ نقطه ای را كه بعنوان نقاط پرخطر است باید به صورت مكتوب اعلام نماید. همین طور كارگروه پهنه بندی خطرپذیری سیل استان ها باید در استان تهران شكل بگیرد و نقاط خطرپذیر توسط آن احصا و اعلام گردد. هر رودخانه ای كه نیاز به لایروبی دارد باید توسط آب منطقه ای لایروبی آن صورت گیرد و شهرهای پیرامونی كه در معرض لطمه بیشتری هستند باید شن چاله های آنها توسط فرمانداری ها شناسایی و كمك گردد كه كانال هایی به دشت های استان تهران كه گرفتار فرونشست هستند، راه اندازی شود تا این دشت ها سیراب شوند و از بروز سیلاب در این شهرها جلوگیری شود.

بندپی درانتها اظهار داشت: در حقیقت باید آب را به شكلی از این شهرها عبور دهیم و در طراحی بلندمدت نیز آب از محل مسیر كسب و كار و زندگی مردم عبور داده و برای تغذیه آب های زیرزمینی به كار گرفته شود.

منبع:

1398/08/09
19:12:57
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است