رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها:

تامین بودجه برای توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط شازند در دستوركار است

تامین بودجه برای توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط شازند در دستوركار است

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع وآبخیزداری كشور اظهار داشت: اعتبار لازم برای توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط سرسختی شازند تا ۱۰۰۰ هكتار از راه سازمان جنگل ها تامین می شود.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، فریبرز غیبی روز جمعه با حضور در سومین جشنواره روستایی حفاظت و توسعه ذخیره گاه جنگلی بلوط سرسختی در شازند، تصریح كرد: هم اكنون خیلی از آلودگی ها و ریز گردها و گرم شدن كره زمین تاب و توان را از این كره خاكی گرفته و ما بعنوان فرزندان این زمین به آن خیانت كردیم.
وی با اشاره به اینكه شهر اراك یكی از شهرهای آلوده كشور به حساب می آید، تصریح كرد: باید سرانه جنگل و فضای سبز در شهر اراك افزایش پیدا كند.
رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اظهار داشت: بر مبنای برنامه ششم توسعه سازمان جنگل ها و شهرداری ها باید در اطراف هفت كلانشهر كشور كمربند سبز ایجاد كند چونكه بیشتر كارخانه ها و صنایع اطراف شهرها آلایندگی فلزات سنگین به همراه دارند كه باعث آلودگی و بیماری می شود.
غیبی در مورد ذخیره گاه های بلوط اظهار نمود: نزدیك به ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار هكتار ذخیره گاه جنگلی بلوط در كشور وجود دارد كه نزدیك به ۲۱۰ هكتار آن مربوط به ذخیره گاه جنگلی بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند است.
وی اضافه كرد: بخشی از این جنگل های بلوط در ناحیه زاگرس وجود دارد كه تنها ذخیره گاه جنگلی بلوط باقی مانده از آن نواحی در روستای سرسختی شهرستان شازند قرار دارد.
رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اظهار داشت: ذخیره گاه جنگلی بلوط سرسختی در شازند یكی از مهم ترین ذخیره گاه های بلوط كشور به حساب می آید و باید علاوه بر حفاظت برای توسعه آن كوشش كرد.
غیبی خاطرنشان كرد: نزدیك به یك هزار و ۷۲۷ درخت انحصاری در كشور وجود دارد كه ایرانی هستند و باید به آنها دقت نماییم.
رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور در مورد ارتباط درختان و باورها اظهار داشت: در آفرینش درخت و انسان با هم برادر هستند و در خیلی از كشورها باورها از درختان نشات گرفته است.
غیبی بیان كرد: هم اكنون باید ۷ میلیارد درخت بكاریم و تمامی مردم جامعه هم باید در امر درخت كاری مشاركت كنند.
وی اظهار نمود: در برنامه ششم توسعه باید ۸۱۵ هزار هكتار جنگل كاری در كشور صورت پذیرد پیرو این قضیه سال قبل نزدیك به ۲۶ هزار هكتار جنگل كاری انجام شد و امسال جنگل كاری به وسعت ۸۰ هزار هكتار در كشور در دستور كار است.
رئیس مركز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور تصریح كرد: سال قبل در منطقه چپقلی شازند نزدیك به یك هزار هكتار جنگل كاری انجام شد.

1398/08/11
11:15:59
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: آب , آلودگی , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است