بوشهری ها منتظر باران و رعد و برق باشند

بوشهری ها منتظر باران و رعد و برق باشند

به گزارش لوازم حیوان خانگی ایسنا/بوشهر بر مبنای نقشه های پیش یابی جوی از روز یكشنبه هفته آینده یك سامانه بارشی از سمت جنوب غرب وارد خلیج فارس و استان بوشهر می شود.


بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده افزایش سرعت وزش باد شمال غربی طی امروز و فردا در سطح استان خصوصاً به دریا و سواحل است، ازاین رو پیشبینی می شود طی این مدت خلیج فارس مواج و متلاطم گردد. همینطور در ساعاتی از وقت پنج شنبه و جمعه با عبور امواج كم دامنه از تراز میانی جو ضمن افزایش ابر احتمال وقوع ناپایداری های جوی به صورت بارش پراكنده همراه با رعد و برق و وزش باد در بعضی نقاط خصوصاً بر روی دریا دور از انتظار نیست.
بر اساس پیشبینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی هواشناسی بوشهر آسمان استان صاف تا كمی ابری همراه با وزش باد و در بعضی نقاط غبار محلی و گاه گرد و خاك بوده و از فردا هم افزایش ابر خواهیم داشت.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، جهت وزش باد غالب از شمال غربی و شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۰ و بر روی دریا تا ۴۴ كیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا ۶۰ و ۱۲۰ سانتیمتر و به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.
فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۱: ۰۵ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۹: ۴۰، مد دوم دریا ساعت ۱۸: ۰۲ و جزر دوم دریا ساعت ۲۰: ۵۰ خواهد بود.
طبق پیشبینی ها بیشترین دمای امروز مربوط به شهر عسلویه با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و بعد از آن خورموج با ۳۴ درجه سانتیگراد و كمترین دما هم مربوط به شهر بوشهر و خارگ با ۲۹ درجه سانتیگراد است.
اطلاعیه ۱۴ آبان هواشناسی بوشهر
همچنین هواشناسی بوشهر در اطلاعیه روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه اعلام نموده است كه بر مبنای بررسی و تحلیل و نقشه های پیش یابی جوی طی روزهای پنجشنبه تا یكشنبه آینده ۱۶ تا ۱۹ آبان با گذر امواج ناپایدار كم دامنه از جو استان ناپایداری های جوی افزایش خواهد یافت و بر این اساس طی این مدت آسمان استان به تناوب ابری همراه با رگبار پراكنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای پیشبینی می شود. ضمن اینكه طی همین مدت در هنگام وقوع ناپایداری های جوی بر روی دریا و وزش تندباد لحظه ای، افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا هم مورد انتظار است.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، از روز یكشنبه هفته آینده سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب وارد خلیج فارس می شود.
منبع:

1398/08/14
23:17:09
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: آب , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است