مدیر كل دفتر ممیزی و حدنگاری سازمان جنگل ها:

در نیمی از جنگل های كشور امكان ثبت سند به نام اشخاص وجود ندارد

در نیمی از جنگل های كشور امكان ثبت سند به نام اشخاص وجود ندارد

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر كل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل ها ضمن اشاره به اجرای عملیات حدنگاری در نیمی از جنگل های كشور اظهار داشت: با این اقدام در این بخش از اراضی جنگلی امكان ثبت سند به نام اشخاص وجود ندارد.اكرم توفیقی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینكه هم اكنون وسعت جنگل های كشور ۱۶ میلیون هكتار است كه تمام آن سند دولتی به نمایندگی سازمان جنگل ها و مراتع دارد، اظهاركرد: از سال ۹۴ تابحال در ۵۰ درصد این جنگل ها «كاداستر» یا عملیات حدنگاری انجام شده است.

مدیر كل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل ها با اشاره به اینكه در اراضی كه عملیات حدنگاری انجام شده باشد امكان زمین خواری وجود ندارد، خاطرنشان كرد: «نقشه های كاداستر» و عملیات حدنگاری بر مبنای مختصات جغرافیایی صورت می گیرد چونكه هر نقطه روی كره زمین مختصات منحصر به فرد خویش را دارد.

توفیقی با اشاره به اینكه در ۱۹ لایه متفاوت و در ۸ میلیون هكتار از اراضی جنگلی همچون جنگل، مرتع مشجر و غیر مشجر و... با هماهنگی با سازمان ثبت امكان ثبت سند به نام اشخاص وجود ندارد، اظهار داشت: هم اكنون در ۴۰ درصد اراضی ملی هم عملیات «كاداستر» اراضی انجام شده است.

وی در انتها با اشاره به اینكه در بعضی اراضی جنگلی كشور، مستثنیات افراد را ارزشگذاری كرده و معادل ارزش ریالی آن از مراتع غیر مشجر به مالكان سند داده ایم، اظهار داشت: به هر حال این اتفاق در خیلی از نقاط اراضی جنگلی شمال كشور افتاده است.
1398/09/07
12:09:36
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است