رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود:

۳۰ قاچاقچی چوب درختان جنگلی، تاغ و گز در شاهرود دستگیر شدند

۳۰ قاچاقچی چوب درختان جنگلی، تاغ و گز در شاهرود دستگیر شدند

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از كشف پنج هزار و ۷۹۴ كیلوگرم چوب قاچاق در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: طی ۹ ماهه گذشته امسال ۳۰ قاچاقچی چوب درختان جنگلی، تاغ و گز دستگیر شدند.محمدرضا كشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه طی ۹ ماهه سال جاری میزان پنج هزار و ۷۹۴ كیلوگرم چوب تاغ در شاهرود كشف شده است، اظهار داشت: با عنایت به اینكه نواحی جنوبی شهرستان كویری و بیابانی است بنابراین این درختان نقش قابل توجهی در كنترل ریزگرد و پیشگیری از پیشرفت بیابان به سمت شهرها دارند بنابراین حفظ و حراست از آن اهمیت بالایی دارد.
وی بابیان اینكه طی مدت مذكور دو هزار و ۴۱۵ كیلوگرم چوب گز در شاهرود از متخلفان شناسایی شده است، اضافه كرد: گیاه گز مقاومت بسیار بالایی نسبت به خشكی و شوری خاك دارد كه نقش آن در حفظ عرصه های منابع طبیعی و پیشگیری از فرسایش خاك غیر قابل انكار است.
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینكه طی این مدت هم ۳.۲ متر مكعب انواع چوب جنگلی كشف شده است، اظهار داشت: این درختان جنگلی شامل سرخدار، اوجا، ممرز و غیره می شود كه البته باید گفت قاچاقچیان چوب به ازای هر كیلوگرم چوب و زغال جریمه نقدی خواهند شد.
كشاورزیان بابیان اینكه طی ۹ ماهه گذشته از سال جاری ۳۰ قاچاقچی چوب درختان جنگلی، تاغ و گز در شاهرود دستگیر شدند، خاطرنشان كرد: برای همه این افراد تشكیل پرونده قضایی صورت گرفته است.
وی با تاكید بر اینكه صدمه وارده به محیط زیست و منابع طبیعی به هیچ عنوان قابل جبران نیست، اظهار داشت: گشت های موتوری و خودرویی در عرصه های ملی، جنگلی و بیابانی شهرستان به صورت ۲۴ ساعت فعال است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود همینطور اضافه كرد: با عنایت به وسیع بودن عرصه تلاش شد تا از افراد محلی هم برای مشاركت در حفاظت عرصه های منابع طبیعی و مقابله با قاچاق چوب و زغال تاغ استفاده گردد.

1398/09/15
13:50:54
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , درختان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است