به مناسبت روز جهانی كوهستان تاكید شد

گنجینه های طبیعی زمین را حفظ نماییم

گنجینه های طبیعی زمین را حفظ نماییم

به گزارش لوازم حیوان خانگی كوهستان ها سكونتگاه ۱۵ درصد از جمعیت جهان و زیستگاه یك چهارم از گونه های گیاهی و جانوری هستند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كوهستان ها گنجینه های طبیعی زمین به حساب می آیند كه آب شیرین مورد نیاز نیمی از مردم را تامین می كنند. حفاظت از این زیستگاه های ارزشمند، فاكتور كلیدی در توسعه پایدار می باشد و بخشی از اهداف توسعه پایدار قلمداد می شود.
تغییرات اقلیمی و بهره برداری بیش از اندازه، این اكوسیستم های حیاتی را با تهدید روبرو كرده است. با گرم تر شدن اقلیم جهانی افراد ساكن در كوهستان ها كه اغلب مردم فقیری هستند بیشترین صدمه را متحمل می شوند چون كه برای گذران زندگی با چالش های بیشتری روبرو هستند.
همینطور افزایش دما به این مفهوم است كه یخچال های طبیعی با سرعت بی سابقه ای ذوب می شوند كه این فرایند می تواند بر ذخایر آب شیرین تامین كننده نیاز میلیون ها انسان تأثیر بگذارد.
همزمان با یازدهم دسامبر و روز جهانی كوهستان، شعار "كوهستان موضوعی مهم برای جوانان" انتخاب شده است. این روز فرصتی فراهم می آورد تا تاكید شود امكان دارد زندگی در كوهستان ها برای جوانان روستایی سخت باشد. مهاجرت از كوهستان ها به رها كردن كشاورزی، فرسایش زمین و از بین رفتن سنت های فرهنگی كهن منجر می شود.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، در عین حال آموزش، دسترسی به بازار و دسترسی به خدمات عمومی مطلوب تضمین كننده آینده ای روشن برای جوانان ساكن در مناطق كوهستانی است.
منبع:

1398/09/22
14:14:47
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: آب , آموزش , اقلیم , جانور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است