رودخانه های حفاظت شده در لیست برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی

رودخانه های حفاظت شده در لیست برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران اظهار داشت: با عنایت به اهمیت بیش از پیش تالاب ها و رودخانه ها و ارزش ها و كاركردهای گوناگون آنها در ارائه خدمات به جوامع انسانی، رودخانه های حفاظت شده نیز در لیست برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی قرار گرفته اند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا علی ارواحی از برگزاری كارگاه سوم تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی رودخانه كشف رود با هدف تعیین ساختار سازمانی و پروتكل های پایش این برنامه آگاهی داد.

علی ارواحی با اشاره به تدوین برنامه های مدیریت جامع برای اكوسیستم های آبی، اضافه كرد: با عنایت به اهمیت بیش از پیش تالاب ها و رودخانه ها و ارزش ها و كاركردهای گوناگون آنها در ارائه خدمات به جوامع انسانی، رودخانه های حفاظت شده نیز در برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی قرار گرفته اند.

وی افزود: از آن جمله تدوین برنامه مدیریت جامع رودخانه كشف رود با رویكرد زیست بومی در دستور كار قرار گرفته است و به دنبال آن كارگاه سوم تدوین این برنامه با حضور تمامی ذینفعان در مشهد اجرا شد.

ارواحی افزود: در این كارگاه دست اندركاران این رودخانه نحوه حفاظت مشاركتی و احیاء این رودخانه را در چارچوب ساختار سازمانی فرابخشی مدیریت رودخانه، مشخص و تعیین كردند.

وی همین طور با اشاره به اهمیت پایش اجرای برنامه و شرایط فیزیكی رودخانه، اضافه كرد: پروتكل های پایش نیز همچون اجزای مهم برنامه مدیریت هستند كه در این كارگاه نهادهای مسئول پایش و نحوه پایش با مشاركت تمام دست اندركاران مشخص شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ارواحی درانتها به مشكلات و تهدیدات این رودخانه پرداخت و اظهار داشت: همچون تهدیدات اصلی این رودخانه استقرار منابع آلاینده در حاشیه این رودخانه و ورود فاضلاب ها به شكل های مختلف است كه بویژه این مساله در محدوده و پایین دست شهر مشهد مشكلاتی را برای اكوسیستم رودخانه پدید آورده كه با همكاری و تشریك مساعی استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد و اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در دست پیگیری و رفع تهدیدات است.

منبع:

1398/10/18
18:56:38
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: آب , آلاینده , تالاب , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است