تشدید خشكسالی های استرالیا و هجوم گله ای شترها به مناطق بومی

تشدید خشكسالی های استرالیا و هجوم گله ای شترها به مناطق بومی

به گزارش لوازم حیوان خانگی با هجوم ۱۰ هزار شتری كه با افزایش خشكسالی های استرالیا به صورت گله ای برای پیدا كردن آب به سمت شهرهای دورافتاده حركت كرده و جوامع بومی را تهدید می كنند، بالگردهای حامل تك تیراندازهایی به منظور جمع آوری این گله ها به منطقه اعزام شده اند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، به قول مقامات محلی در ایالت "استرالیای جنوبی"، گله های بسیار بزرگ شترها به سمت جوامع محلی و روستایی هجوم برده و علاوه بر تهدید مواد غذایی و كمبود آب شرب منجر به صدمه دیدن زیرساخت ها و ایجاد شرایط خطرناك برای رانندگان شده اند.
این اتفاق در جریان به ثبت رسیدن گرم ترین و خشك ترین سال برای استرالیا در سال ۲۰۱۹ میلادی و تجربه خشكسالی شدید رخ داده، چون كه خشكسالی منجر به تمام شدن منابع آبی برخی شهرها و وقوع آتش سوزی های مهلك در جنوب شرقی این كشور شده است.
طی پنج روز اخیر عملیات جمع آوری این گله ها از منطقه "آنانگو پیتان تاتارا یانكونی تاتارا" در شمال غربی "استرالیای جنوبی" كه حدود ۲۳۰۰ نفر بومی در آن سكونت داشته و نخستین ایالت استرالیا به حساب می آید، صورت گرفته است.
اداره محیط زیست استرالیای جنوبی ضمن پشتیبانی از كشتار شترها به كمك بالگردهای حامل تك تیراندازها اعلام نموده خشكسالی هم چنین سبب ایجاد "مشكلات اساسی برای رفاه حیوانات" شده است، چونكه بعضی از شترها در اثر تشنگی جان خویش را از دست داده و در كوشش برای پیدا كردن آب یكدیگر را زیر پا گذاشته اند. در بعضی موارد هم لاشه این حیوانات منابع مهم آب و اماكن فرهنگی را آلوده كرده اند.
شترها اولین بار در دهه ۱۸۴۰ میلادی برای كمك به اكتشاف فضای وسیع این قاره به استرالیا وارد شدند و تا شش دهه پس از آن ۲۰ هزار شتر دیگر هم از هند به این كشور انتقال یافت. حالا تصور می شود استرالیا با بیشتر از یك میلیون شتری كه در بیابان های آن زندگی می كنند، بیشترین جمعیت شتر وحشی را در جهان داشته باشد. گله های شترها معمولا برای بومیان مشكلات زیادی بوجود آورده و به منابع آب و محصولات غذایی صدمه های زیادی وارد می كنند.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات استرالیا اعلام نموده اند لاشه های ۱۰ هزار شتری كه كشته می شوند به دور از مناطق مسكونی سوزانده خواهد شد.1398/10/19
23:34:15
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: آب , تجربه , حیوانات , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است