مجلس تصویب كرد

هزینه درمانی نیروهای داوطلب در اطفای حریق جنگل ها پرداخت می شود

هزینه درمانی نیروهای داوطلب در اطفای حریق جنگل ها پرداخت می شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی نمایندگان مجلس در جریان رفع ایراد شورای نگهبان از لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان، سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها را موظف كردند هزینه درمانی نیروهای مردمی داوطلب برای پیشگیری و اطفای حریق جنگل ها و مراتع را پرداخت كنند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بامداد امروز سه شنبه و در جریان رفع ایرادات شورای نگهبان، در مورد لایحه پشتیبانی از محیط بانان و جنگل بانان ماده ۱ این لایحه را به این شرح اصلاح كردند:
ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی كه در چارچوب دستورالعمل تشكیل یگان های حفاظت در دستگاههای اجرایی تسلیح و ضابط خاص قضایی محسوب می شوند صرفا در قالب قانون به كارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح، در مواقع ضروری، حق به كارگیری سلاح در انجام وظایف و ماموریتهای سازمانی خویش را دارند. ماموران مزبور از حیث تكالیف، وظایف، و مسئولیت های كیفری و مدنی، ناشی از به كارگیری سلاح مشمول قانون فوق الذكر هستند.
دستگاه اجرایی مربوطه هم از حیث تكالیف خود در قبال ماموران مذكور همچون پرداخت دیه و جبران خسارت در مواقع مقرر، مشمول قانون مذكور است.
نمایندگان مجلس همینطور برای تأمین نظر شورای نگهبان تبصره دو ماده ۲ این لایحه را به این شرح اصلاح كردند:
سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری كشور موظفند هزینه های درمانی نیروهای مردمی كه به صورت داوطلبانه در اقدامات در رابطه با پیشگیری و اتباع حریق جنگل ها و مراتع كشور همكاری می كنند را پرداخت و صدمات و خسارات وارده به آنها را جبران كنند.
منبع:

1398/11/01
19:02:57
5.0 / 5
4173
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , حمایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است