رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت مطرح كرد

سالانه 11هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در كشور

سالانه 11هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا در كشور

لوازم حیوان خانگی: رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینكه سالانه 5.7 میلیارد دلار هزینه مرگ های زودرس منتسب به آلودگی هوا در كشور است، از توجیه وزارتخانه های صمت و نفت در زمینه ارتقای استانداردهای در رابطه با خودرو و سوخت، انتقاد نمود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر عباس شاهسونی امروز در جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای كشور كه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار نمود: وزارت صنعت برای ارتقای استاندارد خودرو ها همیشه بهانه نبود سوخت مناسب برای استاندارد یورو پنج را می گیرد و وزارت نفت برای تولید سوخت بهتر نیز بهانه عدم ارتقای استاندارد خودرو ها را؛ در حقیقت این مساله بازی با سلامت مردم است و سالانه ۵.۷ میلیارد دلار هزینه مرگ های زودرس منتسب به آلودگی هوا است.
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت افزود: سالانه ۴۶۸ هزار و ۶۸۲ سال عمر هدر رفته از آلودگی هوا داریم و بررسی ها نشان دادند كه علت مرگ ها در ۶.۵ درصد از سكته های قلبی، ۸ درصد از سكته های مغزی و ۱۱ درصد از سرطان های ریه، منتسب به آلودگی هوا است.
شاهسونی اظهار داشت: همین طور سالانه ۱۱ هزار مرگ در كشور منتسب به آلودگی هوا ثبت می شود و ۸.۹ درصد از مرگ های طبیعی نیز به سبب آلودگی هوا رخ می دهد.
وی با تاكید بر اینكه تمامی این موارد هزینه های جدی برای مردم و دولت دارد، اشاره كرد: چنانچه ما هزینه ای برای بهبود كیفیت هوا صرف نكنیم، مجبور هستیم كه همان هزینه را در بخش درمان بیماری های ناشی از آلودگی هوا صرف نماییم. البته باید به این نكته تاكید كرد كه آلودگی هوا فقط مختص به كشور ما نیست و كشورهای دیگری نیز در دنیا با این مشكلات دست و پنجه نرم می كنند.
منبع:

1398/11/02
14:47:31
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: آلودگی , اقلیم , حفاظت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است