تعریف منشور سبز در نوزدهمین نمایشگاه محیط زیست

تعریف منشور سبز در نوزدهمین نمایشگاه محیط زیست

به گزارش لوازم حیوان خانگی دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه برای نخستین بار عنوان «منشور سبز» تعریف شده است و واحدهایی كه قصد شركت در این نمایشگاه را دارند باید برخی نكات زیست محیطی همچون مدیریت پسماند و پساب و... را رعایت نمایند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا علیرضا رحمتی با بیان اینكه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، اظهاركرد: در نمایشگاه امسال واحدهای مختلف صنعتی، تجاری و خدماتی دستاوردهای زیست محیطی خودرا ارئه می دهند. از طرف دیگر مراكز دانش بنیان و دانشگاه هایی كه در زمینه محیط زیست به صورت تخصصی فعالیت می نمایند نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی اضافه كرد: تلاش ما این است كه ارتباط خوبی بین این مراكز دانشگاهی و صنعت برقرار نماییم تا واحدهای صنعتی، خدماتی و تجاری حاضر در نمایشگاه بتوانند با كمك مراكز علمی مشكلات زیست محیطی خودرا برطرف كنند.

دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با اشاره به اینكه خیلی از واحدهای صنعتی كشور در زمینه های مختلف زیست محیطی شامل آلودگی هوا و آب، مدیریت پسماند و پساب و... مشكل دارند، اشاره كرد: نمایشگاه بین المللی محیط زیست فرصتی فراهم خواهدنمود تا این واحدها بتوانند با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست آشنا گردند.

به گفته رحمتی در اصل ۵۰ قانون اساسی كشور آحاد جامعه در مقابل حفظ محیط زیست مسئول هستند. بدین جهت شعار امسال این نمایشگاه، محیط زیست مسئولیت اجتماعی ۸۰ میلیون محیط بان است.

وی در ادامه اشاره كرد: نمایشگاه های بین المللی محیط زیست قبل از این دبیرخانه دائمی نداشتند و بنا بر این دستاوردهای آن به صورت گزارشی جامع تهیه و مستندسازی نمی شد اما امسال دبیرخانه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست فعال گردیده است و در طول نمایشگاه و بعد از آن دستاوردها و نقاط ضعف و قوت به صورت دقیق مستندسازی می شود.

دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با اشاره به اینكه در طول برگزاری نمایشگاه كارگاه های آموزشی برگزار می شود، اظهار داشت: روز اول نیم قرن تجربه ما در حوزه محیط زیست بررسی و طی روز دوم موضوعات در رابطه با آموزش و اطلاع رسانی به مردم در زمینه های زیست محیطی بررسی می شود. در روز سوم نیز فناوری های دانش بنیان و سازگار با محیط زیست معرفی خواهند شد و آخرین روز به صنعت، خدمات و توسعه پایدار اختصاص می یابد.

رحمتی در ادامه اظهار نمود: در این دوره از نمایشگاه برای نخستین بار عنوان «منشور سبز» تعریف شده است و واحدهایی كه قصد شركت در این نمایشگاه را دارند باید برخی نكات زیست محیطی همچون مدیریت پسماند و پساب و... را رعایت نمایند. هرچند كه ممكنست امسال بطور كامل نتوانیم این مساله را رعایت نماییم اما انتظار ما این است كه بعنوان مثال اگر واحدی ۱۰ درصد موضوعات زیست محیطی را رعایت می كند بتواند تا سال آینده این درصد را افزایش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست او در آخر درباره استقبال واحدی صنعتی و دانشگاه ها از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اظهار داشت: شرایط اقتصادی و اجتماعی كشور بر حضور در این نمایشگاه موثر است اما با توجه به این و با اطلاع رسانی ها در سراسر كشور تابحال استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفته است و از بیشتر استان‎های كشور واحدهای صنعتی و خدماتی و مراكز دانش بنیان شركت كرده اند. یك ماه دیگر نیز تا زمان افتتاح نمایشگاه محیط زیست فرصت داریم و امیدواریم كه این استقبال بیشتر صورت گیرد.

منبع:

1398/11/16
13:42:34
5.0 / 5
4100
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است