راه اندازی دو وزارتخانه پیشنهاد یك فعال محیط زیست به نمایندگان مجلس یازدهم

راه اندازی دو وزارتخانه پیشنهاد یك فعال محیط زیست به نمایندگان مجلس یازدهم

به گزارش لوازم حیوان خانگی یك فعال محیط زیست اظهار داشت: نمایندگان مجلس یازدهم در جهت تشكیل یك وزارتخانه قوی بعنوان وزارتخانه منابع طبیعی و یك وزارتخانه قوی بعنوان وزارت محیط زیست تلاش كنند.محمد درویش در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: با وجود سیاست كوچك سازی و چابك سازی در برنامه ششم توسعه، وزارت «میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی» به وزارتخانه های كشور اضافه شده همین طور دولت پیشنهاد جدایی وزارت بازرگانی و وزارت صنایع را داده است بدین سبب همیشه تبصره هایی در قانون وجود دارد كه بنا به شرایط جامعه می توان از آنها بهره برد.

وی درباره خاصیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: یك نماینده مجلس باید فهم و سواد محیط زیستی داشته باشد، مشكلات محیط زیستی منطقه اش را به خوبی درك كرده باشد و برای حل آنها راهكارهای دقیق و عملی عرضه نماید و قبل از همه خودش بگفته هایش پایبند باشد.

این فعال محیط زیست اضافه كرد: توقع من بعنوان یك متخصص در حوزه محیط زیست از نمایندگان مجلس این است كه طرح خودرا برای حل مشكل ناكارآمدی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور مشخص كنند.

وی با اشاره به اینكه نمایندگان باید دیدگاه خود نسبت به محیط زیست و طرح های خودرا در این عرصه به را به رای دهندگان اعلام كنند، اظهار داشت: آنان باید دلیلهای پیشرفت فاكتورهای محیط زیستی را در كشور تبیین و برنامه های خود در جهت كاهش نرخ بیابان زایی، مقابله با مشكل تخریب جنگل ها یا تغییر كاربری اراضی و مهار و تثبیت شن های روان بیان و مشخص كنند كه از سیاست «مالچ پاشی» حمایت می كنند یا خیر یا نسبت به «شكار» چه دیدگاهی دارند؟

این متخصص محیط زیست در ادامه اظهار نمود: بنظر می رسد باید از مرحله حرف های زیبا و شعاری عبور نماییم و نمایندگان عملا نشان دهند كه مشكلات محیط زیستی كشور را درك می كنند و حاضربه ارائه برنامه های خود دراین زمینه و پرداخت هزینه هستند به خصوص در حوزه آلودگی هوا، ترافیك و همین طور تغییر مبلمان شهری از خودرو محوری به زیست محوری و انتظار داریم كه نماینده ها دراین زمینه فعالانه عمل كنند.

درویش درانتها اظهار داشت: نماینده ای كه از مردم بخواهد كه از خودرو های شخصی استفاده نكنند اما خود هیچ گاه سوار دوچرخه نشده باشد یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نكند به نظر نمی رسد بتواند رای بیاورد.

انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در تاریخ ( ۲ اسفند ماه) برگزار می گردد.1398/11/23
20:35:15
5.0 / 5
4086
تگهای خبر: آب , آلودگی , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است