مناطقی كه فردا برفی می شوند

مناطقی كه فردا برفی می شوند

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی می گوید: از اواسط شنبه تا بعدازظهر یكشنبه با عبور سامانه به نسبت ضعیف و سریع بارشی، در مناطقی از شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراكنده برف و باران پیشبینی می شود.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، بیان كرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز در مناطقی از شمال شرق كشور بارش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش پراكنده باران رخ می دهد و این سامانه به تدریج از كشور خارج می شود. از اواسط شنبه (۳ اسفند) تا پس از ظهر یكشنبه (۴ اسفند) با عبور سامانه به نسبت ضعیف و سریع بارشی در مناطقی از شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراكنده برف و باران پیشبینی می شود.
وی ادامه داد: پس از ظهر دوشنبه (۵ اسفند) با ورود سامانه بارشی فعال به كشور در دامنه های زاگرس مركزی، غرب و جنوب غرب، بارش برف و باران و در دامنه های جنوبی البرز مركزی و غربی و مركز كشور بارش پراكنده رخ می دهد كه بارش در مناطق سردسیر و كوهستانی به شكل برف و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه می باشد.
به قول مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، سه شنبه (۶ اسفند) این سامانه تقویت شده و نیمه غربی كشور، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و مركز و شمال شرق را در برمی گیرد. در این مدت شدت بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مركزی و شمالی و غرب كشور خواهد بود. همینطور اواخر روز سه شنبه با عنایت به جریانات شمالی، دمای هوا در نوار شمالی كشور به صورت محسوسی كاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد، دریای خزر هم مواج خواهد شد.
ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده بیان نمود: آسمان تهران فردا (۳ اسفند) كمی ابری تا نیمه ابری و غبار صبحگاهی با حداقل دمای ۳ و حداكثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در روز یكشنبه قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد و در پس از ظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۳ و حداكثر دمای ۱۴ سانتیگراد پیشبینی می شود.1398/12/03
14:26:11
5.0 / 5
3887
تگهای خبر: بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است