تصویربرداری آكوستیك از بستر دریا در حوضچه اسكله امیرآباد مازندران

تصویربرداری آكوستیك از بستر دریا در حوضچه اسكله امیرآباد مازندران

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی از برداشت ساید اسكن سونار در حوضچه اسكله امیرآباد استان مازندران اطلاع داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهندس محمدرضا انسانی ساید اسكن سونار را تصویربرداری آكوستیك از بستر دانست و اضافه كرد: اجرای پروژه برداشت ساید اسكن سونار در حوضچه اسكله امیرآباد جهت توسعه و پیشبینی نشست احتمالی اسكله انجام شد.
وی اجرای این طرح را در جهت درخواستی از جانب یك شركت مشاور بعنوان بخش خصوصی فعال در این حوزه دانست و تصریح كرد: بر مبنای توافقات صورت گرفته، مقرر شد این برداشت ها بنا بر نیاز سازمان بنادر و دریانوری صورت گیرد كه بر همین مبنا در این راستا گروه ژئوفیزیك دریا در دفتر زمین شناسی دریایی، با تجهیزات مربوط عازم این مأموریت شد و برداشت های مورد نظر را انجام داد.


انسانی افزود: برای توسعه اسكله و پیشگیری از نشست احتمالی اسكله، این برداشت ها كه جزو مطالعات اولیه توسعه بنادر است، مورد نیاز مدیریت توسعه بندر امیرآباد بود.
وی درباره اهداف این پروژه علمی و تحقیقاتی، اظهار داشت: بررسی بستر دریا و مطالعات زمین شناسی دریایی در پروژه های عمرانی مانند اسكله سازی و ساخت موج شكن و جای گذاری كابل های زیردریایی از ضروریات و قدم اول اجرای پروژه است.
مدیر گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی افزود: چنانچه بهره بردار، در هر مرحله ای از ساخت و یا بهره برداری از این قبیل پروژه ها با موارد پیشبینی نشده ای مواجه شود، باز زمین شناسی دریایی و بسترشناسی دریا تنها راه كمك برای برنامه ریزی و رفع مشكل است كه بر همین مبنا دفتر زمین شناسی دریایی با تاكید بر دانش و تجربه كارشناسان خود و هم تجهیزات پیشرفته مطالعات دریایی در این حوزه آماده خدمت رسانی است.1398/12/05
21:50:45
5.0 / 5
3982
تگهای خبر: آب , تجربه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است