با همكاری محیط زیست و پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار؛

نخستین همایش ملی تنوع زیستی

نخستین همایش ملی تنوع زیستی

لوازم حیوان خانگی: رئیس پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار از برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی با همكاری معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خرداد ماه 99 خبرداد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، جلیل بادام فیروز، در این زمینه اظهار كرد، كشور ایران با غنای قابل توجه گونه ای دارای حدود ۸۲۰۰ گونه گیاهی و۱۳۰۰ گونه جانوری مهره دار است. عدم وجود داده های به روز از وضعیت تنوع زیستی كشور، عدم یكپارچگی در تصمیم گیری های مرتبط، مشكلات و تهدیدات عدیده تنوع زیستی كشور لزوم برگزاری همایش را برای همسویی و جریان سازی برای اهداف حفاظتی و بهره بردارانه پایدار روشن می سازد. از آنجایی كه مسئولیت مستقیم و سنگین حفاظت از تنوع زیستی كشور بر عهده سازمان حفاظت از محیط زیست نهاده شده است پس این سازمان بر آن شده تا بمنظور حفاظت و فرهنگ سازی برای پشتیبانی از محیط زیست مبادرت به برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی در كشور كند.
وی با بیان اینكه، روز جهانی تنوع زیستی فرصت مناسبی است برای جلب توجه همگان شامل مدیران، سیاست گذاران، تصمیم سازان و آحاد جامعه به این مفهوم پر اهمیت كه سلامت كره زمین و زیستمندان آن در گروه حفظ تنوع زیستی آن است، تمام دست اندركاران و حامیان و فعالان این حوزه را دعوت به همكاری كردند. علاقمندان می توانند از اول اسفندماه ۹۸ برای این همایش ثبت نام كنند.


منبع:

1398/12/08
14:48:07
5.0 / 5
3865
تگهای خبر: جانور , حفاظت , گونه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است