گزارش لوازم حیوان خانگی از ضد عفونی كردن معابر شهری:

پیشگامان مقابله با كرونا ویروس در مازندران راهشان ادامه دارد

پیشگامان مقابله با كرونا ویروس در مازندران راهشان ادامه دارد

به گزارش لوازم حیوان خانگی ایسنا/مازندران یكی از لزوم های مقابله با ویروس كرونا و پیشگیری از انتشار آن در شهرها و روستاها ضدعفونی كردن مستمر معابر عمومی و خیابان ها است كه این روزها پیشگامان مقابله با این بیماری شهرداری ها، سازمان های آتش نشانی، سپاه پاسداران و بسیج مردمی هستند كه همواره در كنار مردم تا شكست این ویروس می مانند.


به دنبال گسترس شیوع بیماری كرونا ویروس در مازندران شهرداری ها برای مقابله و جلوگیری از این بیماری در سطح شهر و روستاها مبادرت به ضد عفونی كردن معابر، مكان های پر تردد و حتی سطح روستاها كرده اند.
این طرح با همكاری نیروهای خدمات شهری در سطح استان مازندران در رفت و روب و جمع آوری زباله معابر، فضای سبز و پارك ها، پیشگیری از سد معابر عمومی، اكیپ رفع نواقص، تاسیسات و دیگر نیروها به منظور پاكسازی، زیباسازی شهر، رفع موانع و با برنامه ریزی منسجم و تمامی امكانات، تجهیزات و نیروهای شهرداری ها اجرا می شود.


اجرای گندزدایی برای پیشگیری از انتشار ویروس كرونا در سطح شهر ساری
علی دومیری كلایی رئیس خدمات آتش نشانی و ایمنی شهرستان ساری در گفتگو با ایسنا در مورد اقدامات انجام شده در مورد گندزدایی برای پیشگیری از انتشار ویروس كرونا در سطح شهر توسط این سازمان اظهار نمود: با عنایت به دستور وزارت بهداشت ۴ لیتر وایتكس را در ۹۶ لیتر آب مخلوط كردیم و در سطح شهر، میادین پمپ بنزین ها، شیرخوارگاه، زندان و همینطور بازارچه و پاساژها سمپاشی كردیم.
وی از سیزدهمین مرحله سم پاشی در ساری اطلاع داد و خاطرنشان كرد: اولویت برای سمپاشی اقدام در مكان های پرتردد شهر می باشد و از ساعت ۳ بامداد تا ۶ بامداد هر روز مبادرت به سم پاشی و گندزدایی در سطح شهر می نماییم.
رئیس خدمات آتش نشانی و ایمنی شهرستان ساری با اشاره به اینكه با عنایت به افزایش شیوع بیماری سم پاشی ها در دو مرحله در روز انجام می شود، تصریح كرد: تابحال به طور میانگین ۱۳۰ هزار لیتر از این مایع مصرف شده است.
دومیری كلایی اظهار داشت: این كار در وظیفه ما نیست اما چون عظم ملی را می طلبد و همه ارگان ها پای كار آمدند باید در جهت كنترل ویروس همكاری نماییم.
وی بیان نمود: با عنایت به این كه ماشین های آب پاش آتش نشانی حجم خروجی آب زیادی را خارج می كرد ما از دستگاه سمپاش پیشرفته استفاده كردیم كه مواد ضد عفونی كننده را به اندازه استاندارد در تمام نقاط شهر پخش نماییم و از هدر رفت آب وماده ضد عفونی كننده هم جلوگیری شود.
رئیس خدمات آتش نشانی و ایمنی شهرستان ساری با تاكید بر اینكه در ساعات خلوت شب ضدعفونی را انجام می دهیم از مردم خواست ماشین ها را در راه قرار نگیرند تا كار را راحت تر كند.
دومیری كلایی اضافه كرد: ما به روستاهای جدید الحاقی كه شامل ۱۰ روستا به شهرستان ساری اضافه شدند و به نقاط پرتردد روستاها هم رفته و مبادرت به سمت پاشی و گندزدایی كردیم.
وی تصریح كرد: تا زمانی كه لازم باشد این اقدام از سوی سازمان آتش نشانی انجام می شود.
رئیس خدمات آتش نشانی و ایمنی شهرستان ساری در پاسخ به شایعه در فضای مجازی در خصوص اینكه سم دورانت در آسمان شهر پخش خواهد شد، تصریح كرد: این ها شایع است و به جزء مخلوط آب و وایتكس دستورالعمل دیگری از وزارت بهداشت نداریم.


بیش از ۵۰ اماكن عمومی در بابل ضد عفونی شد
مازیار حسنی مدیر عامل سازمان آتش نشانی بابل در گفتگو با ایسنا از ضد عفونی كردن بیشتر از ۵۰ اماكن عمومی در این شهر اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه تابحال ۲۴ هزار لیتر محلول پاشی در سطح شهر بابل برای ضد عفونی شدن این شهر انجام شد، اظهار نمود: حدودا ۶ خودرو آتش نشانی هر كدام با ظرفیت ۴ هزار لیتر به مردم خدمت رسانی می كنند.
وی اضافه كرد: بیشتر از ۵۰ دستگاه پمپاژ موتوری دوشی كه در مجموع ۱۰۰۰ لیتر بوده است در اماكن خاص مثل عابر بانك، جاهای فاقد دسترسی به اتومبیل، نهادها، ادارات، موسسات خیریه مثل بهزیستی و غیره محلول پاشی انجام شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی بابل اظهار داشت: بیشتر از ۳۰ بار توسط خودرو های آتش نشانی در سطح شهر برای ضدعفونی كردن شهر اطلاع رسانی كردیم و مضاف بر اینكه این اقدام در حال انجام می باشد و امشب هم محلول پاشی در سطح شهر ادامه دارد.
حسنی تصریح كرد: ۱۰۷ نیروی آتش نشان برای این امر پای كار هستند و به مردم خدمات رسانی می كنند.


كمبود اقلام بهداشتی مشكل غرب استان در ضد عفونی عمومی شهرها
جمشید زیتونی رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رامسر در گفتگو با ایسنا درباره ضد عفونی كردن معابر شهری اظهار داشت: ضدعفونی تمامی معابر شهر رامسر هر شب از ساعت ۱۰ شروع شده و تا ۵ بامداد به طول می انجامد كه در این راستا هم از ماشین های آتشنشانی و هم از خودرو های خدمات شهری برای عملیات ضدعفونی استفاده می شود.
وی افزود: ۴۰ لیتر وایتكس ۱۵ درصد در مخزن آب خودروی آتش نشانی ۶ هزار لیتری اضافه می شود و بوسیله موتورهای سمپاشی كه بر روی خودرو ها نصب شده عملیات ضد عفونی با نازل های مه پاش و جت پاش صورت می گیرد.
وی میزان مصرف مواد استفاده شده در هر بار عملیات ضدعفونی را بیشتر از ۵۰ هزار لیتر دانست و تصریح كرد: محوطه بیمارستان، ایستگاه های سوختگیری خودرو ها، معابر بزرگ شهری و تمامی محله های شهر رامسر به صورت مكرر گندزدایی شده و ضدعفونی می شود.
رییس آتش نشانی و خدمات شهری رامسر از همیاری و مساعدت مردم با مجموعه خدمات ایمنی و شهری رامسر و هم همراهی تعدادی از خیرین در تهیه اقلام بهداشتی یاد كرد و اظهار داشت: مردم رامسر با ماندن در خانه های خود كمك بزرگی به ایمن نگه داشتن شهر می كنند، ضمن اینكه برخی گروه های مردمی خودجوش و هیئت های مذهبی به مدد آتشنشانی آمده و كار ضدعفونی منازل شهری و روستایی را انجام می دهند.
زیتونی با اشاره به اینكه ماشین های آتشنشانی رامسر در مبدا ورودی گیلان مستقر بوده و از آنجا تمامی خودرو های بومی وارد شده به شهر را مورد ضدعفونی قرار می دهند، تصریح كرد: تنها مشكلی كه مجموعه آتشنشانی و خدمات ایمنی با آن مواجه می باشد كمبود اقلام بهداشتی فردی برای پرسنل نظیر ماسك، دستكش و الكل بوده كه به سختی و با قیمت گزاف تهیه می شود.


عملیات ضد عفونی با خودرو های آتشنشانی و خدمات شهری شهرداری در تنكابن
كیوان محمدی سرپرست اداره آتش نشانی تنكابن در گفتگو با ایسنا درباره مواد مصرفی ضدعفونی كننده اظهار نمود: آهك، محلول ضدعفونی صنعتی "آب ذروجرم" معروف به GPS یا گلوتارآلدئید، آب ژاول و پودر ویروس كش محلول در آب همكسول از موادی است كه برای مراحل ضدعفونی معابر و محلات استفاده می شود.
وی با اشاره به اینكه عملیات ضدعفونی با خودرو های آتشنشانی و خدمات شهری شهرداری تنكابن صورت می گیرد، تصریح كرد: این عملیات هر شب از ساعت ۱۲ شروع شده و تا ساعت ۴ بامداد ادامه پیدا می كند كه در هر عملیات بیشتر از ۳۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی كننده مصرف می شود.
سرپرست اداره آتش نشانی تنكابن از ضدعفونی محوطه بیمارستان ها در دو نوبت بامداد و عصر اطلاع داد و تصریح كرد: پمپ بنزین ها و ادوات سوختگیری در جایگاه ها، هفته ای دو مرتبه ضد عفونی شده و همینطور تاكسی ها و صندلی ایستگاهای مسافر در دستور ضد عفونی هر روزه قرار دارد.
محمدی اضافه كرد: برای انجام ضد عفونی برای تاكسی ها، برخی ادارات، اورژانس بیمارستان و سایر مناطقی كه بوسیله خودرو امكان تردد وجود ندارد، پرسنل آتش نشانی با رجوع حضوری بوسیله كوله های سمپاش وظیفه ضدعفونی را برعهده دارند.
وی با اشاره به اینكه اطلاع رسانی به شهروندان و سفارش به ماندن آنان در خانه توسط خودرو های اتشنشانی در محلات انجام می شود از همكاری مردم خوب با واحد آتشنشانی یاد كرد و اضافه كرد: مشكل عمده ما تهیه اقلام بهداشتی برای پرسنل واحد ایمنی و آتش نشانی است.
وی از كمبود اقلامی نظیر ماسك، دستكش، الكل و ژل ضدعفونی كننده سخن گفت و تصریح كرد: امكان استفاده از اقلام بهداشتی برای تك تك افراد امكانپذیر نیست و تنها پرسنل بخش ضدعفونی می توانند تجهیزات كامل در اختیار داشته باشند كه در این راستا احتیاج به حمایت بیشتر وجود دارد.


ضد عفونی شهر رویان همچنان ادامه دارد
محمدهادی رحمتی رئیس آتش نشانی شهرداری رویان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: آتش نشانی شهرداری رویان حدود دو هفته گذشته به دنبال انتشار ویروس كرونا ضدعفونی و گندزدایی را شروع كرد.
وی خاطرنشان كرد: در ابتدا نقاط پر تردد شهر مانند بانك ها، فروشگاه های بزرگ، سنترها و جایگاه سوخت مورد هدف بود اما بعد از به وجود آمدن وضعیت بحرانی كل شهر رویان در دستور كار قرار گرفت.
رییس آتش نشانی شهرداری رویان تصریح كرد: همكاران آتش نشانی در چند شیفت كاری كوچه و پس كوچه های شهر را ضد عفونی و گند زدایی می كنند.
رحمتی اظهار داشت: عملیات معمولا در دونوبت از ۸ بامداد الی ۳ بعدازظهرو بعد از ریكاوری همینطور از ۸ شب الی ۱ صبح به نوبت همه خیابان ها و محله های شهری مورد ضد عفونی قرار گرفته می شود و تا بازگشت به حالت عادی این روند ادامه دارد.
وی با اشاره به اینكه گندزدایی و ضد عفونی كردن روستاها به عهده دهیاری و شورای محلات است، اضافه كرد: آتش نشانی شهرداری رویان با در اختیار گذاشتن آهك به روستاها ودهیاری های همجوار عزم خویش را برای هرچه سریعتر ریشه كن شدن این بیماری جزم كرده و همینطور محلول ضدعفونی را هم با آوردن سم پاش مجانی در اختیارهمشهریان و اهالی روستاها قرار می دهد.
رییس آتش نشانی شهرداری رویان اظهار داشت: آموزش ناوگان حمل و نقل عمومی هم در دستور كار قرار گرفت و همینطور تعدادی دستكش و مواد ضد عفونی كننده به صورت مجانی از جانب شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان به رانندگان تاكسی اهداشد.
رحمتی یادآورشد: هشدارهایی مانند در خانه بمانید، تردد كمتر در شهر، رعایت نظافت شخصی چون شستشوی دست ها هم به صورت مداوم از جانب آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران اعلام می شود.


گزارش از خبرنگاران ایسنا مازندران
منبع:

1398/12/21
15:10:34
5.0 / 5
3705
تگهای خبر: آب , آموزش , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است