ادعاها در مورد حال بد دلفین برج میلاد كذب است

ادعاها در مورد حال بد دلفین برج میلاد كذب است

به گزارش لوازم حیوان خانگی به دنبال انتشار ویدیویی درباره وضعیت دلفین دلفیناریوم برج میلاد، مدیركل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: این حیوان درحال حاضرهیچگونه مشكلی ندارد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا انتشار ویدیویی درباره وضعیت دلفین دلفیناریوم برج میلاد سبب شد كه بعداز ظهر روز گذشته (۱۰ فروردین ماه) تعدادی از مسؤلان سازمان حفاظت محیط زیست و اداره كل استان تهران، با رجوع سرزده به این مركز در جریان آخرین وضعیت نگهداری این دلفین قرار گیرند.

داود میرشكار - مدیركل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان محیط زیستر - در تشریح این بازدید، ضمن اشاره به اینكه وضعیت عمومی و ظاهری دلفین، درحال حاضر ثابت و مناسب می باشد، اظهار داشت: در این بازدید نوع و مقدار تغذیه و انبار غذایی این جاندار مورد پایش و رصد قرار گرفت.

وی اضافه كرد: از نظر رسیدگی به دلفین، مربیان و دامپزشك به صورت دایم حضور دارند و برپایه توضیحات مسؤلان این مجموعه و شواهد موجود، تمرینات و نمایش های انفرادی دلفین، به صورت روزانه و مرتب انجام می شود.

مدیركل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه این حیوان درحال حاضر هیچگونه مشكلی ندارد، تاكید كرد: از آنجائیكه دلفین ها حیواناتی گروهی و اجتماعی هستند، با عنایت به شرایط پیش آمده و مرگ دلفین اول، این دلفین تنها شده است و تنهایی برای این جاندار مناسب نمی باشد.

میر شكار در ادامه خاطرنشان كرد: با عنایت به اظهارات مسؤلان این مجموعه، تصمیم مدیریت دلفیناریوم بر انتقال دلفین به زیستگاه اصلی خود در دریای سیاه است و سازمان محیط زیست هم مجوزهای لازم برای این كار را صادر كرده اما این مورد با محدودیت های هوایی به علت انتشار كرونا روبرو شده است.

وی با اشاره به اینكه این تلاش ها كماكان ادامه دارد و پیگیری های لازم هم از جانب محیط زیست برای تسهیل در این مورد انجام می شود، اظهار داشت: در این خصوص برنامه مدیریت مجموعه آن است كه دلفین مورد نظر، چندماهی به یك كمپ پیشبینی شده در سواحل دریای سیاه كه زیستگاه اصلی این حیوان است، منتقل شود و بعد از آموزش های لازم و برخورداری از شرایط كامل رهاسازی به طبیعت خود بازگردد.

محمد كرمی - رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان تهران - هم در این بازدید اظهاركرد: پس از مرگ دلفین اول، بر مبنای دستورالعمل های موجود، اقدامات اولیه و قانونی صورت گرفته است و با تعیین یك كارشناس معین، وضعیت نگهداری و سلامت این دلفین از جانب محیط زیست استان تهران كنترل و پایش م یشود.

وی با اشاره به اینكه در دوماه پایانی سال، شش مرتبه از این مركز، بازدید سرزده انجام شده است، اظهاركرد: كارشناس اداره كل محیط زیست استان تهران در هربار مراجعه، تمامی شرایط نگهداری این حیوان را رصد كرده است و گزارش های كارشناسی در هر بازدید تهیه شده كه در هیچ یك از موارد، مبحث خاص و مشكوكی در بحث تغذیه و سلامت این حیوان وجود نداشته است.

رئیس اداره نظارت برحیات وحش محیط زیست استان تهران در انتها اظهار داشت: بهرحال تا زمانی كه دلفین مذكور در این مركز نگهداری شود، محیط زیست وظایف ذاتی و قانونی خویش را در مورد سلامت و وضعیت نگهداری آن انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طی روزهای اخیر ویدئویی در فضای مجازی انتشار یافته كه در آن دامپزشك روس دلفیناریوم برج میلاد توضیحاتی در مورد وضعیت كاسیا - دلفین این دلفیناریوم - مبحث شیوع كرونا و پاره ای از محدودیت ها برای انتقال هوایی این دلفین به خارج از كشور عرضه و از مجامع بین المللی و سایر كشورها درخواست كمك برای خروج این حیوان و انتقال به كشور ثالث كرده بود. این ویدئو در یكی از صفحات اینستاگرامی، باعنوان "دلفین دلفیناریوم برج میلاد درحال مرگ است" منتشر و علت این مورد هم گرسنگی و تنهایی این دلفین عنوان شده بود.
1399/01/12
15:02:55
5.0 / 5
3184
تگهای خبر: آموزش , پزشك , حفاظت , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است