ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور

لوازم حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به كشور از بارش باران طی امروز (13 فروردین ماه) در غرب ایران و دامنه های جنوبی البرز خبرداد.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت آب و هوایی كشور اظهار داشت: برمبنای تحلیل نقشه های پیش بینی هواشناسی امروز (۱۳ فروردین ماه) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب كشور در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس در جنوب غرب كشور و از اواخر روز در دامنه های جنوبی البرز مركزی شامل استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود همین طور از پس از ظهر امروز تا اواسط روز پنجشنبه (۱۴ فروردین ماه) با تشكیل كانون های گرد و خاك روی عراق و عربستان احتمال پدیده گرد و خاك و كاهش دید افقی در بعضی مناطق غرب و شمال غرب و جنوب غرب كشور وجود دارد.

وی اضافه كرد: روز پنجشنبه (۱۴ فروردین ماه) در نوار شمالی كشور و دامنه های زاگرس مركزی در غرب و جنوب غرب كشور همین طور در استان های اصفهان، فارس، بوشهر، كرمان و یزد خصوصاً در ساعات پس از ظهر بارش باران گاهی همراه با با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی افزود: با شمالی شدن باد روی دریای خزر از اواخر وقت پنج شنبه (۱۴ فروردین ماه) دریا مواج می شود و دما در استان های ساحلی در روز جمعه (۱۵ فروردین ماه) بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد كاهش خواهد یافت.

ضیائیان افزود: جمعه (۱۵ فروردین كاه) با عبور متناوب امواج تراز میانی جو در شمال شرق و جنوب شرق و به صورت پراكنده در مركز و شرق كشور در دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران خصوصاً در ساعات پس از ظهر بارش باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می شود.

وی همین طور اظهار داشت: روز شنبه (۱۶ فروردین ماه) گستره بارش محدود به نوار شمالی كشور شامل سواحل دریای خزر، شمال غرب و شمال شرق كشور خواهد شد. یكشنبه (۱۷ فروردین ماه) نیز فقط سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق كشور شاهد بارندگی خواهند بود كه بارندگی در استان های گلستان و خراسان شمالی به شكل رگبار و رعد و برق و از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

ضیاییان درباره وضعیت آب وهوایی پایتخت نیز اظهاركرد: فردا (۱۴ فروردین ماه) آسمان پایتخت ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق خواهد بود و به تدریج به سمت كاهش ابر می رود. بیشینه و كمینه دمای هوا در این روز ۱۷ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. پس فردا (۱۵ فروردین ماه) آسمان تهران كمی ابری گاهی همراه با وزش باد در پس از ظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراكنده با بیشترین و كمترین دمای ۲۰ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع:

1399/01/14
14:09:09
5.0 / 5
3095
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است