ادامه روند كاهش آلودگی هوا در اروپا به دنبال شیوع كووید-۱۹

ادامه روند كاهش آلودگی هوا در اروپا به دنبال شیوع كووید-۱۹

لوازم حیوان خانگی: پژوهشگران آژانس فضایی اروپا با بررسی دوباره ماهواره های خود از ادامه كاهش آلودگی هوا در سراسر اروپا خبر دادند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، چندی پیش داده های ماهواره ای آژانس فضایی اروپا نشان داد كه آلودگی هوا در اروپا كاهش شایان توجهی داشته است.
تجزیه و تحلیل های بیشتر این داده ها نشان داده است كه كاهش تمركز سطح "نیتروژن دی اكسید" در سراسر اروپا همچنان ادامه دارد.
این كاهش آلودگی هوا با تعطیلی شهرها و ماندن مردم در خانه مصادف شده كه به علت شیوع بیماری كووید-۱۹ همچنان ادامه دارد.
اطلاعات جدید ماهوراه "كوپرنیكوس سنتینل " (Copernicus Sentinel-۵P) آژانس فضایی اروپا از كشورهای اتحادیه اروپا نشان داده است كه بعضی از شهرها در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، ۴۵ تا ۵۰ درصد در آلودگی هوا كاهش داشته اند.
ماهواره "كوپرنیكوس سنتینل-۵P" نخستین ماموریت از برنامه كوپرنیكوس بمنظور نظارت بر آلودگی هوا است كه توسط آژانس فضایی اروپا(ESA) انجام می شود. این ماهواره، آلودگی هوا را با استفاده از ابزارهایی نظیر طیف سنج ماوراءبنفش، نور مرئی و مادون قرمز می سنجد.⠀⠀⠀⠀⠀.
دانشمندان "موسسه هواشناسی رویال هلند "(KNMI) طی ماه گذشته از داده های ماهواره "كوپرنیكوس سنتینل-۵P"، برای نظارت بر هوا و آلودگی آن در اروپا استفاده كردند.
تصاویر جدید این ماهواره نشان داده است كه غلظت نیتروژن دی اكسید از تاریخ ۱۳ مارس(23 اسفند) تا ۱۳ آوریل (25 فروردین) سال جاری میلادی، در مقایسه با همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ میلادی، در شهرهای مادرید، میلان و رم حدودا كاهش ۴۵ درصدی داشته است.
البته این میزان در پاریس به ۵۴ درصد می رسد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1399/02/01
23:54:04
5.0 / 5
3044
تگهای خبر: آلودگی , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است