آگهی سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در كشور

آگهی سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در كشور

لوازم حیوان خانگی: سازمان هواشناسی كشور با صدور دو آگهی زرد و نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی در كشور تا چهارشنبه ( 10 اردیبهشت) آگاهی داد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در آگهی زرد رنگ هواشناسی آمده است که امروز (۶ اردیبهشت) تشدید فعالیت سامانه بارشی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، زنجان، کردستان، شرق کرمانشاه، ایلام، قزوین، البرز، تهران، لرستان، همدان، مرکزی، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.
رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت فردا (۷ اردیبهشت) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال و شرق خوزستان، مرکزی، قم، همدان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، شرق گیلان، مازندران، گلستان، فارس، بوشهر، غرب کرمان، غرب یزد و خراسان شمالی ادامه دارد.
بر طبق این آگهی روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) سامانه بارشی در استان های مازندران، گلستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی فعال خواهد بود و روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) و برای استان های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، گیلان و غرب مازندران بارش پیش بینی می شود.
در ادامه آگهی سازمان هواشناسی آمده است که روز چهارشنبه (۱۰ اردیبهشت) بارش ها در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، شمال فارس، بوشهر، غرب یزد، گیلان و غرب مازندران ادامه دارد.
بدین جهت سازمان هواشناسی آگهی داده است که احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر و برخورد صاعقه وجود دارد بدین سبب از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود. محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، احتیاط در تردد عشایر کوچ رو و مراقبت از محصولات کشاورزی از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.
این سازمان در ادامه آگهی خود از وزش بادشدید طی امروز (۶ اردیبهشت) در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و جنوب آذربایجان غربی آگاهی داده است. بدین جهت احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش دید در این مناطق وجود دارد.
سازمان هواشناسی سفارش کرد که از تردد غیرضروری در جاده ها ممانعت و سازه های ساختمانی و کشاورزی موقتی حفظ و تقویت شود.
این سازمان در آگهی نارنجی رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ در بعضی مناطق کشور و بارش برف در ارتفاعات نقاط سردسیر مناطق شمال غرب، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش آگاهی داده است.
بر این اساس امروز (۶ اردیبهشت) این شرایط جوی در ارتفاعات مازندران، غرب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، شرق کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و اردبیل پیش بینی می شود.
رگبار باران همراه با وزش باد شدید فردا (۷ اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، شمال و شرق خوزستان، غرب اصفهان، شمال فارس، نیمه غربی مازندران، شمال سمنان، خراسان شمالی و برخی نقاط در استان یزد ادامه دارد و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) به شرق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی می رسد.
سازمان هواشناسی در ادامه آگهی داده است که احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز وجود دارد. بدین جهت از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و آبراه ها خودداری شود.
مدیریت سدها، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی، آمادگی دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب و آبگرفتگی معابر و مسافرت با تجهیزات کامل در جاده های کوهستانی مناطق سردسیر از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی آگهی زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. آگهی زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
آگهی نارنجی شدت بیشتری از آگهی زرد رنگ دارد. در این نوع از آگهی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. آگهی نارنجی رنگ جهت آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
منبع:

1399/02/07
18:15:41
5.0 / 5
3060
تگهای خبر: آب , بارش , تبلیغات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است