دردسرهای گوگردی نفت برای عسلویه

دردسرهای گوگردی نفت برای عسلویه

به گزارش لوازم حیوان خانگی بوشهر مدیركل محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: سالهاست كه مبحث گوگردها و آلودگی ناشی از آن در عسلویه وجود دارد و مرتبا انتشار آلودگی از انبارهای روباز گوگرد و همینطور در راه منتهی به این انبارها و هنگام حمل و نقل غیراستاندارد اتفاق می افتد.


فرهاد قلی نژاد در گفتگو با ایسنا با توضیح عوامل و منابع نشر آلودگی عنوان کرد: شکایت هایی ضد انبارهای روباز گوگرد در عسلویه داشته ایم که هنوز هم پرونده ها در جریان است و منتظر صدور رای هستیم، منطقه ویژه ساخت انبارهای مکانیزه و سوله های محصور -به جای انبارهای روباز جهت نگهداری گوگرد- را در دستور کار قرار داده است اما بسیار کند پیش می رود.
وی ادامه داد: در مورد کامیون ها هفته پیش بازدید داشتیم و راهکارهای برای پوشش حفاظتی در جهت حمل و نقل عرضه کردیم، همینطور برای ایجاد انبارهای مکانیزه هم به آنها فرصت دادیم و مهلتی برای رسیدگی هرچه زودتر قرار داده ایم که در صورت عدم رسیدگی از پلیس راهور تقاضا خواهیم کرد به این مورد ورود کرده و جلو رفت و آمد و تردد آنها را بگیرد.
این مسئول اظهار نمود: یک سری اقدامات کنترلی دیگر هم اضافه شده است که البته هنوز اجرایی نشده، سال هاست که مبحث گوگردها و آلودگی های ناشی از آن در عسلویه وجود دارد که مرتبا در انبارهای روباز گوگرد و همینطور مسیر منتهی به این انبارها و هنگام حمل و نقل غیراستاندارد اتفاق می افتد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: یکی از منابع آلوده کننده هوای عسلویه انبارهای روباز گوگرد است، همینطور نقل و انتقالات غیر استاندارد که محل و منشا آلودگی هستند.

قلی نژاد درباره ایستگاه پایش هوای عسلویه بیان نمود: بخشی از ایستگاه پایش هوای عسلویه فعال است و میزان آلودگی هوا را پایش می کند؛ ایستگاه جدید عسلویه هم طی دو ماه دیگر نصب می شود، همینطور ۸ ایستگاه پایش در منطقه ویژه مستقر است که تحت نظارت محیط زیست کار می کنند.
وی در مورد بوی گاز و آلودگی هوا در کنگان اظهار داشت: بوی گاز انتشار یافته ناشی از بدسوزی فلرها و همینطور نشت گاز از پالایشگاه های گازی کنگان است.
مدیرکل محیط زیست بوشهر تصریح کرد: برنامه های سند ملی کاهش آلایندگی آماده شده و اقدامات مربوط هم در این راه انجام شده است که امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه برسد.
فرهاد قلی نژاد با اشاره به اینکه ما با نفت به جایی نمی رسیم، اظهار داشت: از رسانه ها تقاضای همکاری داریم و انتظار ما این است سازمان های مردم نهاد و فعالان محیط زیست به کمک ما بیایند و برای حفظ محیط زیست مطالبه داشته باشند، آنچه مشخص است اینکه عامل اصلی آلودگی ها نفت و منطقه ویژه است.
وی با اشاره به اینکه محیط زیست سازمان اجتماعی و مردمی است، خاطرنشان کرد: ما تنها می توانیم پیگیری های حقوقی را انجام دهیم و اعمال جریمه نماییم، امیدواریم که مسائل مربوط به محیط زیست بیشتر مورد توجه مردم و مسؤلان قرار بگیرد.1399/02/09
13:23:59
5.0 / 5
2779
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است