مدیر بحران وزارت دفاع خبر داد

اعزام بالگردهای ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل های خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد

اعزام بالگردهای ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل های خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیر بحران وزارت دفاع اظهار داشت: با دستور اكید رئیس جمهوری و با هماهنگی مركز كنترل و پشتیبانی اطفای حریق در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بالگردهای هوانیروز ارتش و سپاه جهت اطفای حریق جنگل های استان خوزستان و كهگیلویه و بویراحمد به این مناطق اعزام شدند.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، جواد مصطفایی مدیر بحران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این خبر اظهار نمود: طی هفته گذشته هم ۷ فروند بالگرد از ظرفیت یگان های بالگردی ارتش و سپاه جهت اطفای حریف جنگل های گچساران، بهبهان و دهدشت به این مناطق اعزام شده بودند.
وی در تشریح مبحث اطفای حریق هوایی در کشور اظهار نمود: عرضه خدمات اطفای حریق هوایی در عرصه منابع طبیعی کشور برابر ابلاغیه معاون اول ریاست جمهوری از سال ۹۴ با تشکیل مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با بکارگیری کلیه یگان های بالگردی لشکری و کشوری شکل گرفت که ثمره این همکاری ها کاهش وسعت آتش سوزی ها به میزان قابل توجه در سال های گذشته بود.
مدیر بحران وزارت دفاع با اشاره به دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال به سازمان جنگل ها و مراتع اظهار داشت: یگان های بالگردی کشوری، لشکری و خصوصی در اختیار وزارت دفاع نیستند و تأمین هزینه های سنگین خدمات پروازی شامل سوخت، بیمه سرنشینان، بروزرسانی تجهیزات پروازری، سبد های ویژه و... نیازمند حمایت های مالی و تأمین اعتبار است.
مصطفایی با ابراز خرسندی از تصمیم دولت در خصوص تأمین اعتبار یگان های بالگردی اطفای حریق هوایی کشور اضافه کرد: پیش از این با مساعدت وزیر دفاع بخشی از هزینه های یگان های خدمات پروازی که به صورت قرارداد فی درخلال با یگانهای کشوری، لشکری و خصوصی منعقد شده بود تا انتهای سال ۹۸ پرداخت گردید و با تلاش همکاران عزیز در نیروهای مسلح هواپیمای آتش نشان با ظرفیت ۱۸ و ۴۰ تن حمل آب در کشور مورد بهره برداری قرار گرفت و انواع بالگرد نیز، متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی کشور به تجهیزات اطفاء حریق هوایی تجهیز شدند.
وی تأمین اعتبار یگان های بالگردی اطفای حریق هوایی کشور را گامی اساسی در احیای مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق در وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح عنوان نمود و اظهار داشت: طبق مصوبات دولت و دستورات معاون اول رئیس جمهور و بر مبنای واگذاری اعتبار از راه سازمان برنامه و بودجه، اجرای برنامه ها و اعتبارات پیشبینی شده مطابق با طرح جامع مدیریت پیشگیری و اطفای عرصه های منابع طبیعی کشور که در برنامه پنج ساله ششم توسعه توسط دستگاههای متولی تایید شده است؛ به مبحث اطفای حریق هوایی کشور از راه یگان های بالگردی کشوری، لشکری و خصوصی جامه عمل خواهد پوشاند.1399/03/11
13:27:56
5.0 / 5
2719
تگهای خبر: آب , جنگل , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است