امضای سند پنج ساله فاز سوم طرح حفاظت از تالاب های ایران

امضای سند پنج ساله فاز سوم طرح حفاظت از تالاب های ایران

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از امضای سند فاز سوم این طرح برای سالهای 2020 تا 2025 آگاهی داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا علی ارواحی اظهارکرد: سند جدید طرح برای پنج سال آتی بعد از هشت ماه تلاش مشاوران، دست اندرکاران و تیم طرح نهایی شد و به تصویب و امضا رسید. این سند که چشم انداز، هدف و استراتژی های کلیدی کارهای طرح طی پنج سال آتی را تشریح می کند، بر پایه دستاوردها و درس آموخته های طرح در فازهای پیشین و تحلیل وضعیت موجود و مشکلات و تهدیدات فعلی تالاب های کشور تدوین شده و مشتمل بر سه محور اصلی «نهادینه سازی رویکرد زیست بومی برای مدیریت بهتر تالاب ها»، «مدیریت مشارکتی منابع به صورت سازگار با تغییرات اقلیمی» و «افزایش سطح آگاهی ها و مشارکت عمومی در حفاظت و مدیریت تالاب های کشور» است.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران اضافه کرد: تدوین این سند نتیجه پروسه مشارکتی است که نظرات تمام دست اندرکاران همچون سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه توسعه ملل متحد، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت امور خارجه، تشکل های غیردولتی و سایر دست اندرکاران در سطوح ملی و استانی، بوسیله برگزاری کارگاه ها و نشست های مشورتی گوناگون و مکاتبات رسمی در آن لحاظ شده است.

ایشان سپس اظهارکرد: این سند بعد از تدوین طی فرایندی مشارکتی به تصویب کمیته راهبری طرح رسید و در ادامه بعنوان سند همکاری مشترک دولت جمهوری اسلامی ایران و برنامه توسعه ملل متحد توسط معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست (به نمایندگی از دولت) بعنوان مجری ملی طرح و نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد امضاء شد و اجرای آن از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ شروع می شود.

علی ارواحی در خاتمه تاکیدکرد: اجرایی شدن این سند مستلزم جذب منابع و اعتبارات ملی و بین المللی و مشارکت تمام دست اندرکاران کلیدی در سطوح ملی و استانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طرح حفاظت از تالاب های ایران از سال ۲۰۰۵ فعالیت خودرا آغاز نموده و تابحال دو فاز اجرایی خودرا پشت سر گذاشته است.
1399/04/03
15:04:49
5.0 / 5
2612
تگهای خبر: اقلیم , تالاب , حفاظت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است