عضو شورای شهر تهران عنوان كرد

لزوم ایجاد مراكز جدید نگهداری سگ های بلاصاحب

لزوم ایجاد مراكز جدید نگهداری سگ های بلاصاحب

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ایجاد مراكز جدید نگهداری سگ های بلاصاحب دیگری در پهنه های مختلف شهر تهران را ضروری دانست و تصریح كرد: با عنایت به آنكه تعداد سگ های بلاصاحب زیاد است، ضروریست به منظور عرضه خدمات بهتر و رسیدگی های بهداشتی، مراكز دیگری در مناطق مختلف شهر تهران عرضه شود.


سید آرش حسینی میلانی در گفتگو با ایسنا، درباره بازدید خود از مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب در کهریزک اظهار داشت: الان در مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب در کهریزک، 1000 قلاده سگ مورد مراقبت و نگهداری قرار می گیرند؛ در حالیکه ظرفیت این مرکز برای نگهداری و مراقبت از 300 قلاده سگ است.
وی با اشاره به بخش های مختلف مرکز کهریزک تصریح کرد: مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب از بخش های درمانی، عقیم سازی، شست وشو، آشپزخانه و تهیه غذا، قرنطینه و نگهداری سگ های سالم و بیمار برخوردار است، اما ظرفیت محدودی است و ضروریست بخش های مختلف این مرکز بخصوص بخش های درمانی و عقیم سازی آن توسعه یابند.
این عضو شورای شهر افزود: البته شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در حال راه اندازی تاسیسات تکمیلی برای نگهداری سگ ها است.
حسینی میلانی با اعلان اینکه در مرکز کهریزک شاهد استقرار دائمی دامپزشک هم هستیم، خاطرنشان کرد: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در حال گفتگو با سازمان دامپزشکی هستند تا زمینه همکاری بیشتر میان مدیریت شهری و سازمان دامپزشکی بخصوص در مبحث سگ های بلاصاحب فراهم گردد.
وی در مورد آب شرب مورد استفاده سگ های بلاصاحب هم اشاره کرد: وضعیت آب این مجموعه تا حدی بهبود یافته است.
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری درباره هزینه های عقیم سازی و درمان و نگهداری سگ های بلاصاحب هم اظهار داشت: عقیم سازی هر سگ حدود 500 تا 600 هزار تومان هزینه دارد و با سایر هزینه ها مجموعا به یک میلیون تومان می رسد.
حسینی میلانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت سمن های محیط زیستی و حامیان حقوق حیوانات بیان نمود: یکی از ظرفیت هایی که باید در پیشبرد مسائل و حل و فصل مسائل شهری مورد توجه قرار داد، استفاده از ظرفیت های مردمی و تشکل های محیط زیستی است. این تشکل ها فعالیتهایی را از قبل سامان داده بودند و نقاهت گاه هایی در بعضی از مناطق دیگر بوجود آورده اند.
وی دغدغه های حامیان حقوق حیوانات را پرارزش برشمرد و خاطرنشان کرد: سمن های فعال در این عرصه می توانند نقش مهمی در ساماندهی حضور سگ های بلاصاحب در مناطق شهری و همینطور کاهش هزینه ها ایفا کنند.
حسینی میلانی ایجاد مراکز جدید نگهداری سگ های بلاصاحب دیگری در پهنه های مختلف شهر تهران را ضروری برشمرد و عنوان کرد: با عنایت به آنکه تعداد سگ های بلاصاحب در مناطق همجوار شهری تهران و همینطور پارک های جنگلی زیاد است، ضروریست به منظور عرضه خدمات بهتر و رسیدگی های بهداشتی مراکز دیگری در مناطق مختلف شهر تهران عرضه شود.
وی با تاکید بر انجام پایش های لازم برای برآورد فصلی جمعیت سگ های بدون صاحب در مناطق همجوار منطقه شهری تهران و پارک های جنگلی، اظهار داشت: اطلاعات دقیقی از وضعیت سگ های بلاصاحب در منطقه شهری تهران و میزان جمعیت آنها وجود ندارد و بدون داشتن این اطلاعات نمی توان چشم انداز جامعی در مورد ساماندهی سگ های بلاصاحب داشت و مبادرت به تصمیم گیری در ابعاد مختلف کرد.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شورای شهر با اشاره به ضرورت تأمین برخی تجهیزات برای کلینیک درمانی در مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب در مرکز کهریزک و توسعه مراکز در دیگر پهنه های شهر تهران تصریح کرد: ضروریست با عنایت به اهمیت مبحث و با همفکری شورا و شهرداری، اعتبار کافی برای تأمین زیرساخت ها، تجهیز بخش های درمانی و توسعه مراکز نگهداری اختصاص یابد.
منبع:

1399/04/19
23:44:54
5.0 / 5
2701
تگهای خبر: آب , پزشك , جنگل , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است