نوشدارو پس از مرگ سهراب

آموزش نیروهای داوطلب اطفای حریق جنگل در دستور كار

آموزش نیروهای داوطلب اطفای حریق جنگل در دستور كار

لوازم حیوان خانگی: بعد از فوت هفت تن از نیروهای مردمی داوطلب اطفای حریق، سرپرست دفتر آموزش، ترویج و مشاركت های مردمی سازمان جنگل ها از برگزاری كلاس های آموزشی برای نیروهای داوطلب و سایر افرادی كه در عملیات اطفای حریق های جنگلی مشاركت می كنند، آگاهی داد.حسین میرزایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه سازمان جنگل ها بر مبنای سند اقدام یکساله مقرر است که در ۱۵۰ هزار نفر روز (واحد آموزش) برای افرادی که با منابع طبیعی در ارتباط هستند همچون بهره برداران، مجریان طرح های مرتعداری و همیاران طبیعت کلاس های آموزشی برگزار کند، اظهار نمود: با عنایت به اهمیت مبحث اطفای حریق از این تعداد ۲۰ هزار نفر روز فقط در زمینه اطفای حریق آموزش خواهند دید.

وی با اشاره به اینکه سازمان جنگل ها دو مرکز آموزشی در کشور دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از این کلاس ها به صورت مجازی و قسمتی دیگر به صورت عملی در عرصه های طبیعی برگزار می گردد چونکه بخشی از مهارت های اطفا همچون نحوه استفاده از آتش بُر و دمنده باید به صورت میدانی آموزش داده شود. از طرفی با عنایت به شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور آموزش های حضوری در فضای باز و با رعایت نکات بهداشتی برگزار می شود.

سرپرست دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها افزود: سازمان جنگل ها علاوه بر این به دنبال آن است که حدود ۲۰۰ نفر را در کل کشور به صورت حرفه ای در زمینه اطفای حریق جنگلی آموزش دهد تا از ظرفیت این افراد بعنوان آموزش گر در استان های مختلف کشور استفاده گردد. این افراد به صورت تحصصی به کسانی که قصد شرکت در اطفای حریق را دارند، آموزش می دهند همینطور برای این کار از مدرسانی که آموزش های بین المللی دیده اند، کمک می گیریم.

به گفته میرزایی این برای اولین بار است که کلاس های آموزشی در سطح گسترده - به علت وضعیت آتش سوزی های جنگلی - در کشور طی سال جاری برگزار می گردد اما پیش از این آموزش هایی را به صورت محدود برای نیروهای مردمی اطفای حریق داشتیم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش ایسنا که چرا سازمان جنگل ها پیش از این به آموزش گسترده و حرفه ای افراد و نیروهای داوطلب اقدام نکرده بود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما ایجاد ظرفیت آموزشی است که پیش از این هم آموزش افراد به صورت محدود انجام می شد اما سال جاری با عنایت به گستردگی مناطق گرفتار حریق شده و افزایش حجم کاری، برنامه آموزش در اولویت سازمان جنگل ها قرار گرفته است.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیش از این پنج نفر از نیروهای مردمی داوطلب اطفای حریق جنگلی، جان خویش را حین عملیات اطفا از دست دادند همینطور طی یک ماه اخیر یک نفر از نیروهای اطفای سپاه پاسداران و یک نفر از نیروی هلال احمر جان خویش را در عملیات اطفای آتش در جنگل ها از دست دادند.

منبع:

1399/04/22
14:33:25
5.0 / 5
2688
تگهای خبر: آموزش , جنگل , شركت , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است