رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

آخر هفته پرحادثه در محیط زیست شاهرود

آخر هفته پرحادثه در محیط زیست شاهرود

لوازم حیوان خانگی: رئیس اداره محیط زیست شاهرود از به دام افتادن شكارچیان در مناطق حیات وحش این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: طی دو روز گذشته هشت رأس گوسفند وحشی شكار شده است.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه روز گذشته به دنبال کار اطلاعاتی و نامحسوس مأموران یگان حفاظت گارد محیط زیست منطقه حفاظت شده جنگل ابر و گروه سیار اداره محیط زیست شاهرود با همکاری عوامل کلانتری مجن یک گروه از شکارچیان غارتگر و گوشت فروش به دام قانون افتادند، اظهار داشت: در این عملیات دو نفر دستگیر شدند.
وی ضمن بیان اینکه از متخلفان دوقبضه سلاح که یک قبضه آن سلاح گلوله زنی قاچاق بود، کشف شد، اضافه کرد: متأسفانه طی بازرسی های به عمل آمده اجزای چهار رأس شکار از نوع قوچ و میش و کل و بز هم کشف و توقیف شد.
دستگیری خریداران گوشت شکار تحت پیگیری
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه در بازرسی از منزل فردی از ساکنان شهر مجن مقداری گوشت تازه گوسفند وحشی که مشخص و واضح متعلق به سه رأس گوسفند وحشی بود کشف شد، اظهار داشت: دل و جگر این حیوانات حیات وحش داخل ظرفی در حال پختن بود و همینطور سیرابی تازه و یک کله پاچه فریز شده کل وحشی و لباس های آغشته به خون شکار تازه از منزل متخلف کشف و باید گفت جمعاً چهار رأس گوسفند وحشی توسط متهم شکار شده است.
قربانلو ضمن بیان اینکه در بازرسی دقیق تر از منزل و پشت بام منزل سلاح غیرمجاز گلوله زنی دوربین دار که لوله ژ _۳ بر روی سلاح نصب کرده بودند مورد شناسایی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: ۵۴ تیر فشنگ مربوطه به سلاح هم کشف و توقیف شد.
وی ضمن بیان اینکه با عنایت به اطلاعات موثق گوشت های شکار توسط متخلف بی رحم فروخته شده است، اضافه کرد: دستگیری خریداران گوشت هم تحت پیگیری قرار دارد و درصورتی که خود خریداران آنها را تحویل اداره محیط زیست کنند شکایتی از آنها نخواهد شد.

دستگیری شکارچیان منطقه خوش ییلاق پیش از شکار
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه غروب روز جمعه هم مأموران یگان حفاظت گارد محیط زیست پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق شاهرود در ارتفاعات دزد چشمه متوجه ورود دو دستگاه موتورسیکلت به داخل پناهگاه شدند، اظهار داشت: محیط بانان در راه شکارچیان کمین زدند که به محض نزدیک شدن، آنها مبادرت به فرار می کنند که با عکس العمل سریع مأموران دستگیر می شوند.
قربانلو در ادامه خاطرنشان کرد: دوقبضه سلاح ساچمه زنی که یکی از آنها غیرمجاز بود به همراه ۱۳ تیر فشنگ چهار پاره غیرمجاز و ۱۴ تیر فشنگ ساچمه و دیگر ادوات از متخلفان کشف و ضبط شد.
وی ضمن بیان اینکه این دومین گروه متخلفان شکار و صید که پیش از هر اقدامی برای شکار حیات وحش در پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق دستگیر می شوند، اضافه کرد: سه قبضه سلاح تک لول کالیبر ۱۲ که دوقبضه غیرمجاز بود از متخلفان شناسایی شده است.
به دام افتادن شکارچیان دامغانی در تپال شاهرود
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه شکارچیان دامغانی پیش از آغاز به شکار توسط اکیپ گشت سیار یگان حفاظت محیط زیست شاهرود دستگیر شدند، اظهار داشت: روز چهارشنبه عوامل گشت سیار حین گشت و کنترل منطقه شکارممنوع نپال به یک دستگاه پراید مشکوک شدند.
قربانلو افزود: زمانی که متخلفان متوجه خودرو سازمانی محیط زیست شدند تغییر مسیر داده و همین مساله سبب واکنش سریع مأموران و تعقیب خودرو پراید شد که درنهایت بعد از متوقف کردن پراید داخل منطقه و بازرسی خودرو یک دوربین چشمی و یک فاصله یاب و خشاب و ساچمه سلاح بادی پی سی پی و دو عدد پنجه بکس کشف شد.


منبع:

1399/05/01
13:31:14
5.0 / 5
2374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است