ردپای بحران اقلیمی در سیلاب اخیر بنگلادش

ردپای بحران اقلیمی در سیلاب اخیر بنگلادش

لوازم حیوان خانگی: كارشناسان از ردیابی آثار و نشانه های بحران اقلیمی در وقوع سیلاب اخیرِ بنگلادش خبر دادند كه باعث شده یك سوم از خشكی های این كشور به زیر آب فرو رود.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حدود یک سوم از خشکی های بنگلادش به سبب وقوع سیلاب مهیب در هفته های اخیر به زیر آب فرو رفته و بحران اقلیمی در بروز این فاجعه نقش داشته است.
این سیلاب گسترده که زندگی میلیونها انسان را در این کشور تحت تاثیر قرار داده و به مرگ بیش از ۱۰۰ نفر منجر شده به دنبال وقوع طوفان مهیب "آمفان" در ماه مه بود که در بنگلادش رخ داد.
کارشناسان مرکز بین المللی توسعه و تغییرات اقلیمی در بنگلادش اظهار داشتند: در حوادث اخیر می توان ردپای تغییرات اقلیمی را در بزرگی و مقیاس این حوادث شاهد بود.
بگفته پژوهشگران در واقع علت وقوع چنین حوادثی، تغییرات اقلیمیِ طبیعی نیست بلکه شدت قابل توجه آن به سبب دخالت ما در سیستم آب و هوایی بوده است.
در ماه مه نیز به دنبال وقوع طوفان آمفان که مناطق ساحلی در بنگلادش را درنوردید، زندگی ۱۶۲ میلیون نفر تحت تاثیر قرار گرفت و در مناطقی از هند نیز گزارش شد. بر اثر این طوفان هم بیش از ۱۰۰ نفر جان خودرا از دست دادند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامات بنگلادش اعلام نموده اند: در سیلاب های اخیر ۱۲۹ نفر از مردم این کشور جان خودرا از دست داده اند. بیش از ۱۰۰ نفر از مردم بنگلادش که بیشتر آنان کودک بودند به سبب غرق شدگی فوت کرده و تعدادی نیز بر اثر بیماری های ناشی از آب جان خودرا از دست داده اند.
منبع:

1399/05/11
14:56:27
5.0 / 5
2362
تگهای خبر: آب , اقلیم , زندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است