نقش مهم مردم در حفاظت از عرصه های ملی

نقش مهم مردم در حفاظت از عرصه های ملی

به گزارش لوازم حیوان خانگی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران در دیدار با جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: همكاری و تعامل نیروهای انتظامی با منابع طبیعی نقش مهمی در حفاظت از عرصه های ملی دارد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا سرهنگ علی اسدی با ابراز خرسندی و تشکر از همکاری همه جانبه نیروهای انتظامی با مجموعه منابع طبیعی اظهار داشت: اقدامات و همکاری مناسب نیروی انتظامی در جلوگیری و کاهش جرائم تخریب و تصرف اراضی ملی بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم این همکاری ها همچنان تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در سایه همکاریهای خوب نیروی انتظامی با منابع طبیعی شاهد کاهش شدید وقوع جرائم در رابطه با منابع طبیعی در سطح استان تهران هستیم، تصریح کرد: در جهت همکاری موثر نیروی انتظامی با منابع طبیعی تابحال اقدامات مفیدی در مورد کاهش جرائم تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق چوب و اجرای احکام محاکم قضائی و بازگرداندن عرصه های ملی به دولت انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران نقش مشارکت مردم در حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی را بسیار مهم ارزیابی و اظهارکرد: مردم خود بهترین حفاظت کننده از عرصه های طبیعی قلمداد می شوند و با اطلاع رسانی بموقع جرائمی همچون تخریب و تصرف اراضی ملی و آتش سوزی های احتمالی در اراضی مرتعی و جنگلی از راه سامانه ۱۵۰۴ می توانند نقش پررنگ خویش را در امر مهم حفاظت از عرصه های ملی ایفا کنند.

بر اساس این گزارش سرهنگ جلیل موقوفه ای - جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ - در این دیدار با اشاره به اینکه امنیت ضروری ترین نیازهای بشری است، خاطرنشان کرد: احساس امنیت بزرگترین محرک در توسعه و ترقی جامعه به شمار می آید و مشارکت همگانی هم زمینه ایجاد امنیت را فراهم می آورد.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی برقرار کننده نظم و امنیت در جامعه است و حفاظت از عرصه های ملی هم جزئی از امنیت به حساب می آید که در این خصوص نیروی انتظامی با تمام توان در کنار منابع طبیعی انجام وظیفه می کند.

موقوفه ای افزود: فرهنگسازی در جامعه یکی دیگر از نیازهای اساسی در تأمین امنیت به شمار می آید که این مهم هم باید با همکاری و مشارکت رسانه های گروهی و دیگر دستگاه ها و نهادهای فرهنگساز صورت گیرد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تاکید کرد: پلیس همچون گذشته آمادگی همکاری کامل با منابع طبیعی در مورد اجرای احکام قضائی، اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی، مقابله با پدیده زمین خواری و قاچاق چوب را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این جلسه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گزارشی درباره وسعت و اهمیت عرصه های ملی، وضعیت نیروهای یگان حفاظت و اقدامات انجام شده توسط این یگان در زمینه های مبارزه با زمین خواری و رفع تصرفات، قاچاق چوب و مقابله با آتش سوزی در عرصه های مرتعی و جنگلی استان تهران عرضه کرد.

منبع:

1399/05/16
11:31:26
5.0 / 5
2092
تگهای خبر: آب , ارزیابی , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است