گزارش لوازم حیوان خانگی؛

واحدهای آبكاری به خارج تهران منتقل می شوند

واحدهای آبكاری به خارج تهران منتقل می شوند

به گزارش لوازم حیوان خانگی برخورد با مشاغل مزاحم و صنایع آلاینده در سطح شهر تهران در دستور كار قرار گرفته و ۳۵ هزار رای در مورد مشاغل مزاحم در تهران صادر گردیده است و واحدهای آبكاری هم باید از تهران بیرون بروند.خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران روز گذشته از ثبت بیشترین شکایات مردمی در حوزه محیط زیست در مناطق ۳، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ شهر تهران اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای بررسی به عمل آمده از شکایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای سالجاری، بیشترین شکایت ثبت شده مربوط به پسماند، ساخت و ساز مجاز نمی باشد و مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها هم بعنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران از موضوعات شکایت بوده اند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی تصریح کرد: ازاین رو مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است.
فاطمه برنا امروز در گفت و گو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه چون این صنایع با توسعه بی ضابطه و شلخته ای در سطح شهر بویژه مناطق جنوبی تهران پراکنده شده اند، بر مبنای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، این نهاد موظف به برخورد با صنایع و مشاغل مزاحم در سطح شهر تهران است، اظهار داشت به جز مشاغلی که آلودگی شأن باعث تخریب محیط زیست می شود اصراری به جمع شدن صنایعی که دامنه فعالیتشان به داخل شهر کشیده شده اند نداریم.
۲۲ واحد آبکاری و ۳۵۰ واحد کارواش فعال در شهر تهران نیازمند نظارت
برنا با اشاره به اینکه ۲۲ واحد آبکاری در مناطق جنوبی تهران مشغول به فعالیت است، تصریح کرد: آلودگی آبکاری ها تاثیر مستقیمی بر روی منابع آب دارد و بنابراین برنامه جمع آوری آنها در دستور کار قرار گرفته است. و در اینباره با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل رایزنی کرده ایم.
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران کارواش ها را از دیگر مشاغل آلوده کننده محیط زیست پایتخت برشمرد و اظهار داشت: بیشتر از ۳۵۰ واحد کارواش به صورت رسمی در تهران در حال فعالیت اند که با عنایت به این که آلودگی های فعالیتشان را به منابع آبی زیرزمینی منتقل می کردند از شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری خواستیم نظارت بیشتری بر فعالیتهای آنها داشته باشد و خوشبختانه خیلی از این واحدها به سمت وصل شدن به شبکه فاضلاب اگوی شهری حرکت کرده اند.
وی از پیشنهاداتی هم به شهرداری برای ساماندهی مشاغل آلاینده در منطقه خلازیر اطلاع داد.
سیدعلی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران هم در اینباره به خبرنگار مهر اظهار داشت: بر مبنای وظیفه قانونی شهرداری ما با هر کدام از موضوعات فعالیتی که ایجاد مزاحمت داشته باشد چه به شکل انتفاعی و چه موضوعات زیست محیطی مثل انتشار بوی نامطبوع، سروصدا، و… برخورد می نماییم.
وی با تاکید بر اینکه همه شهروندان می توانند برای حل معضلات فضای پیرامونی خود با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند، اظهار داشت: بر مبنای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها این شرکت موظف به برخورد با مواردی هست که ایجاد مزاحمت برای شهروندان داشته باشد.
توقف فعالیت کارخانه سیمان تهران
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۷۰ هزار مورد طرح شکایت بر طبق این قانون به ثبت رسیده و همچون مصادیق مزاحمت محسوب شده است، تصریح کرد: ۳۵ هزار مورد از این تعداد مربوط به آرای قدیمی بوده و ۳۵ هزار مورد جدید در سطح مناطق شهر تهران به ثبت رسیده است.
وی صنوف مزاحمی که عمدتاً در مناطق حاشیه ای تهران وجود دارند، همچون آبکاری، صافکاری را از بیشترین موضوعات این طرح شکایت ها برشمرد و اظهار داشت: برای عمده این طرح شکایت ها رأی صادر گردیده است و بسیاری از این صنایع همچون اوراقچی ها، انبارهای مواد شیمیایی، برخی آبکاری ها، کوره پزخانه ها به خارج شهر منتقل شده اند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران همینطور از دیگر رای های صادره در مورد صنایع مزاحم را مربوط به توقف فعالیت برای کارخانه سیمان تهران دانست و اظهار داشت: فعالیت این کارخانه به مدت ۳۰ سال متوقف شده است.
وی تصریح کرد: پلاک های کوچک تر هم با طرح شکایت رصد می شوند.منبع:

1399/05/30
11:00:18
5.0 / 5
1796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است