رئیس اداره محیط زیست دامغان:

دستگیری 6 شكارچی متخلف در دامغان

دستگیری 6 شكارچی متخلف در دامغان

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس اداره محیط زیست دامغان از دستگیری شش شكارچی در مناطق جنوب این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر ضبط سه قبضه سلاح، لاشه 19 قطعه كبك نیز كشف شد.علی آذر پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دنبال حفاظت و پایش مناطق کوهستانی جنوب دامغان محیط بانان به چهار گروه شکارچی غیرمجاز برخورد کردند، اظهار داشت: این افراد ناجوانمردانه در راه چشمه سارها پنهان و بعد از حضور حیات وحش برای شرب آب مبادرت به شکار حیوانات می کردند.
وی از دستگیری و معرفی این شش شکارچی متخلف غیرمجاز به مراجع قضائی دامغان آگاهی داد و اضافه کرد: از این افراد تعداد سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، لاشه ۱۹ قطعه کبک وحشی و مقادیری مهمات کشف و ضبط شد.
رئیس اداره محیط زیست دامغان بابیان اینکه این افراد به جرم شکار غیرمجاز و همین طور شکار در فصل ممنوعه به استناد بند الف مواد ۱۰ و ۱۱ قانون شکار و صید به مراجع قضائی شهرستان معرفی گشتند، اظهار داشت: محیط بانان در هر نقطه دامغان با هوشیاری مناطق را پایش و با متخلفان برخورد می کنند.
آذر پور بابیان اینکه برمبنای آخرین مصوبه شورای عالی محیط زیست بهای ناشی از شکار و صید غیرمجاز هر قطعه کبک وحشی را سه میلیون ریال تعیین کرده است، افزود: این متخلفان جمعاً مبلغ ۵۷ میلیون ریال به حساب دولت می بایست واریز نمایند.


منبع:

1399/06/12
08:17:42
5.0 / 5
1978
تگهای خبر: آب , حفاظت , حیات وحش , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است