خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواكتیو به دریا

خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواكتیو به دریا

لوازم حیوان خانگی: در بین مخالفت های شدید طرفداران محیط زیست و ماهیگیران در ژاپن، مقرر است این كشور بیش از یك میلیون تُن مواد رادیواكتیو را به دریا بریزد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دولت ژاپن می گوید در طول چندین سال روش های مختلف دورریزیِ آب رادیواکتیو راکتور را بررسی نموده و معتقد می باشد که رهایی آن در دریا یا بخار آن «گزینه هایی واقع گرایانه»تری هستند. اما رهایی آب راکتور در دریا به سبب خطرات احتمالی آن مقابل آبزیان با مخالفت طرفداران محیط زیست روبه رو شده است.
این اقدام همین طور مخالفت ماهیگیران ژاپنی و جامعه تولیدکنندگان محصولات ساحلی را برانگیخته است که معتقدند مردم از مصرف غذای دریایی و محصولات منطقه خودداری خواهند کرد.
ورود این حجم از زباله اتمی به دریا سبب نگرانی همسایگان ژاپن همچون کره جنوبی هم شده و سئول نسبت به پیامد این طرح اظهار نگرانی کرد و الان نیز ورود غذای دریایی از این منطقه را ممنوع کرده است.
این مواد بازمانده تخریب راکتور اتمی فوکوشیما بر اثر سونامی هستند.
رسانه های محلی ژاپن اعلام نمودند که عملیات انتقال مواد رادیواکتیو راکتور دایچی فوکوشیما به دریا از سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز خواهد شد و تکمیل آن دهه ها به طول خواهد انجامید.
به گزارش ایندیپندنت، راکتور اتمی فوکوشیما در ماه مارس سال ۲۰۱۱ به دنبال یک زمین لرزه بزرگ و متعاقب آن سونامی تخریب شد. در این واقعه حدود ۲۰ هزار نفر کشته شدند هرچند آمار دقیق آن در دسترس نیست.
با این وجود نشریه گاردین به نقل از برخی کارشناسان می نویسد که عنصر «تریتیوم» که یک رادیواکتیو ایزوتوپ هیدروژن است تنها در مقادیر بالا برای سلامت انسان خطرناکست و آژانس انرژی اتمی هم گفته است این امکان وجود دارد که زباله های اتمی فیلتر شده را قبل از تخلیه در اقیانوس با آب دریا رقیق کرد.
منبع:

1399/07/27
12:46:28
5.0 / 5
1719
تگهای خبر: آب , محصولات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است