پیش بینی برای این هفته؛

سر ناسازگاری هوای اراك با گروه های حساس

سر ناسازگاری هوای اراك با گروه های حساس

به گزارش لوازم حیوان خانگی مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: با عنایت به پایداری هوا احیانا تا آخر هفته جاری هوای اراك ناسالم خواهد بود.


رضا میرزایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برپایه اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ بامداد روز یکشنبه ۲۷ مهرماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بوده و بر روی عدد ۱۰۱ قرار گرفته است.
وی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون را عامل اصلی ناسالم بودن هوا دانست و اظهار داشت: بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۲۳ مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه است و از آغاز سال تابحال اراک ۱۸ روز ناسالم را تجربه کرده است.
وی با اشاره به اینکه برپایه پیشبینی های سازمان هواشناسی استان مرکزی در خصوص تداوم سکون نسبی هوا در هفته جاری، اظهار داشت: انتظار می رود شرایط ناسالم برای گروه های حساس تا آخر هفته ادامه داشته باشد ازاین رو سفارش می شود تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان جدا از فعالیت بدنی در فضای باز اجتناب کنند.
میرزایی اضافه کرد: در هنگام سوختگیری در جایگاه ها از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت ها جلوگیری شود، همینطور خودداری از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن سفارش می شود.
منبع:

1399/07/27
21:33:11
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: آلودگی , تجربه , حفاظت , شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است