مدیركل محیط زیست استان مركزی خبر داد؛

تداوم آلودگی هوای اراك در ششمین روز متوالی

تداوم آلودگی هوای اراك در ششمین روز متوالی

مدیركل محیط زیست استان مركزی از شرایط ناسالم هوای شهر اراك در ششمین روز متوالی اطلاع داد.رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: برای ششمین روز متوالی اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوا را در ساعت ۷ بامداد امروز سه شنبه ناسالم برای تمام گروه ها نشان داد که حاکی از تداوم شرایط ناسالم هوای شهر اراک است.
وی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون را آلاینده اصلی به وجود آمدن شرایط ناسالم هوای اراک عنوان نمود و اضافه کرد: بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۵۳ مربوط به ایستگاه استانداری واقع در میدان حافظیه بوده است.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی ️با اشاره به تداوم وضعیت شاخص کیفیت ناسالم هوای اراک بر مبنای پیشبینی های سازمان هواشناسی عنوان کرد: با عنایت به تداوم آلودگی و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیانبار همزمان این دو عامل برای مبتلایان باید از هر گونه رفت آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری شود.
میرزایی اضافه کرد: با عنایت به تشدید آلودگی هوای شهر اراک سفارش می شود، تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا اجتناب کنند.
به گفته وی دقت در هنگام سوخت گیری در جایگاه ها و پیشگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت ها لازم است و از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن بایستی پرهیز شود.


منبع:

1399/08/01
22:35:46
5.0 / 5
1381
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , شاخص , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است