با ارائه راهكارهایی برای مقابله با آلودگی هوا

پاشایی بهرام: جلوی تردد كامیون ها و فعالیت نیروگاه های اطراف استان گرفته شود

پاشایی بهرام: جلوی تردد كامیون ها و فعالیت نیروگاه های اطراف استان گرفته شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی نایب رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی بر لزوم پیشگیری از كارهای عمرانی غیرضرور، تردد كامیون ها در شهر و همینطور فعالیت نیروگاه های اطراف تهران با سوخت مازوت برای مقابله با آلودگی هوا تاكید نمود.


معصومه پاشایی بهرام در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به شرایط فعلی و شیوع کرونا و لزوم فاصله گذاری ما مجبوریم برای مقابله با آلودگی هوا حداقل امسال از روش های مسکن استفاده نماییم. مثلا در گذشته ممکن بود کسی چه در محدوده طرح یا بیرون از آن محدوده پیاده به خرید برود اما الان خودرو های شخصی بیشتری در شهر تردد می کنند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما همچنان معتقدیم روشی که برای طرح ترافیک گذاشته شده روش جالبی نیست. در گذشته شرایط بهتر بود و این مدل سبب افزایش تراکم در محدوده طرح ترافیک شده است.
وی با اشاره به ضعف ناوگان شهری اظهار داشت: طی ۱۰ سال قبل ناوگان شهری باید ترمیم و افزایش داده می شد اما دولت در این راستا هزینه نکرد و واگن های مترو را افزایش نداد. این کار باید در گذشته اتفاق می افتاد و الان چنین امکانی برای دولت وجود ندارد.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم همکاری بین بخشی برای کنترل آلودگی هوا خاطرنشان کرد: لازم است سازمان های مربوطه دورهم جمع شوند و تصمیمات مشخصی در این حوزه بگیرند چونکه هرچه غلظت آلایندگی بیشتر شود بیماری ها هم توسعه پیدا می کند و عملا هم کرونا بیشتر پخش می شود.
پاشایی بهرام افزود: مردم هم باید به سهم خود رعایت نمایند و هرچه می توانند ترددهای غیرضروری خویش را در شهر کاهش دهند. البته افزایش دورکاری ها توسط دولت هم می تواند به این مورد کمک نماید.
نایب رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون شهرداری، نیروی انتظامی و سازمان محیط زیست می توانند حداقل جلوی کارهای عمرانی غیرضرور، تردد کامیون ها در شهر و همینطور فعالیت نیروگاه های اطراف که با سوخت مازوت کار می کنند را بگیرند تا شاهد کنترل آلودگی هوا باشیم.
منبع:

1399/08/07
12:25:10
5.0 / 5
1457
تگهای خبر: آلودگی , خرید , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است