اخطار نارنجی هواشناسی درباره گسترش دامنه بارش ها

اخطار نارنجی هواشناسی درباره گسترش دامنه بارش ها

سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ ضمن اشاره به گسترش دامنه بارش ها از بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در نقاط مختلف كشور اطلاع داد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ آورده است: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها امروز(۲۰ آبان ماه) در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی رعدوبرق رخ خواهد داد.

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۱ و ۲۲ آبان ماه) دامنه بارش ها گسترده تر می شود و سامانه بارشی به جز استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان های کرمان و فارس در سایر مناطق کشور فعال خواهد بود. در روز پنجشنبه (۲۲ آبان ماه) در نواحی غربی خلیج فارس هم رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

شدت بارش امروز (۲۰ آبان ماه) در شمال غرب کشور و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۱ و ۲۲ آبان ماه) در گیلان و استان های واقع در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس پیشبینی می شود.

روز جمعه (۲۳ آبان ماه) از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کم می شود اما همچنان در سایر مناطق کشور بجز جنوب سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بارش تداوم دارد. سامانه بارشی در روز شنبه (۲۴ آبان ماه) با شدت کمتر در شرق و جنوب شرق کشور فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می شود.

در ادامه این اخطار ضمن اشاره به کاهش دما در کشور آمده است: از روز پنجشنبه تا یکشنبه (۲۲ تا ۲۵ آبان ماه) کاهش دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد که بیشترین کاهش دما در استان های ساحلی خزر، اردبیل، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور به میزان ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود. طی فعالیت این سامانه، بارش در استان اردبیل، ارتفاعات مناطق شمال غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

دریای خزر هم در ایام چهارشنبه و پنجشنبه (۲۱ و ۲۲ آبان ماه) مواج پیشبینی می شود. روزهای جمعه و شنبه (۲۳ و ۲۴ آبان ماه) هم در شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1399/08/21
14:12:09
5.0 / 5
1206
تگهای خبر: آب , بارش , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است