ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور

لوازم حیوان خانگی: مدیر كل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی پنجشنبه در گیلان و مازندران بارش باران، گاهی وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. همین طور شدت بارش پنجشنبه برای استان گیلان است. همین طور پنجشنبه در بعضی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف رخ خواهد داد.
وی اضافه کرد: جمعه از سمت غرب کشور سامانه بارشی وارد کشور می شود و در نیمه جنوبی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و در گیلان و غرب مازندران، غرب سمنان، استان های اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، شمال کهکیلویه و بویر احمد، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی و ارتفاعات غرب و شمال غرب بارش برف پیش بینی می شود.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی افزود: شدت بارش در جمعه در استان های لرستان، ایلام، شمال خوزستان، کرمانشاه و کردستان اتفاق می افتد، شنبه با فعالیت شدیدتر سامانه بارشی همین شرایط در غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، جنوب غرب، شمال شرق، شمال و دامنه های جنوبی البرز رخ خواهد داد و در مناطق مستعد در غرب و جنوب غرب، ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.
به گفته ضیائیان، شدت بارش شنبه در استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، نیمه شمالی کهکیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی خوزستان و نیز استان تهران و البرز است.
وی اضافه کرد: یکشنبه در بیشتر مناطق کشور بجز جنوب شرق، بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود، دوشنبه در غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف رخ می دهد. همین طور برای غرب و مرکز کشور بارش پراکنده باران و برف پیش بینی می شود.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی، دمای هوا طی دو روز آینده در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و دمای هوا در مناطق سردسیر شمال شرق به زیر صفر درجه خواهد رسید. همین طور از امروز تا پنج روز آینده دریای خزر مواج است و خلیج فارس روز شنبه مواج است. پنجشنبه و جمعه نیز تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج است.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (جمعه ۳۰ آبان) نیمه ابری و غبار صبحگاهی و به تدریج ابری و در اواخر وقت بارش باران با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۱ آذر) نیز ابری و مه رقیق همراه با بارش باران با حداقل دمای ۶ و در بیشتر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/08/30
16:50:56
5.0 / 5
1369
تگهای خبر: آب , بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است