رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

انجام ۵عملیات محیط بانی در شاهرود و میامی

انجام ۵عملیات محیط بانی در شاهرود و میامی

رئیس اداره محیط زیست شاهرود از انجام پنج عملیات برای محیط بانان در شاهرود و میامی آگاهی داد و اظهار داشت: شكارچیانی كه گوسفند وحشی و كبك شكار كرده بودند، دستگیر شدند.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه شب گذشته عوامل نیروی انتظامی با همراهی رئیس گروه سیار طی عملیات ایست و بازرسی از خودرو های عبوری سه راهی تاش توسکستان متوجه خودرو مشکوکی شدند، اظهار داشت: در بازرسی از یک خودرو پراید لاشه دو رأس گوسفند وحشی کشف و ضبط شد.
وی بابیان اینکه در جریان این عملیات بازرسی و کشف گوشت شکار، متهم بازداشت و روانه زندان شد، اضافه کرد: خودروی این متخلف نیز تا اختتام خاتمه پرونده و پرداخت جریمه توقیف خواهد بود.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه عوامل یگان حفاظت شهرستان واحد منطقه حفاظت شده ابر و گروه سیار هنگام گشت و کنترل حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شدند، اظهار داشت: سرنشینان کوشیدند از مأموران رد شوند اما ناکام ماندند.
قربانلو ضمن بیان اینکه یگان حفاظت با رعایت حقوق شهروندی خودرو را متوقف کردند، اشاره کرد: بعد از بازرسی خودرو و محدوده تردد آن یک قبضه سلاح ساچمه زنی تک لول غیرمجاز بعلاوه فشنگ مربوطه و لاشه تازه شکار شده چهار قطعه کبک وحشی کشف شد.
وی بابیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست شهرستان میامی نیز موفق به دستگیری فردی شدند که یک قطعه کبک را شکار کرده بود، اضافه کرد: در بازرسی از این فرد نیز یک قبضه سلاح بادی کشف و توقیف و متهم نیز ملزم به پرداخت جریمه یک قطعه کبک شد.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه طی گشت و کنترل در حوزه استحفاظی میامی مأموران محیط زیست این شهرستان در محل سد آبی روستای ابراهیم آباد به یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ با دو سرنشین در حال شکار غیرمجاز پرندگان برخورد کردند، افزود: بعد از متوقف کردن خودرو و بازرسی از آن لاشه دو قطعه کبک به همراه یک قبضه سلاح ساچمه زنی تک لول و ۹ عدد فشنگ پرنده زنی کالیبر ۱۲ کشف و ضبط شد.
قربان لو ضمن بیان اینکه متخلفان به مرجع قضائی معرفی و می بایست ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب مربوطه واریز کنند، افزود: هنگام گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست میامی در مناطق آزاد این شهرستان نیز دو نفر از متخلفان غیربومی سابقه دار دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند
وی اضافه کرد: بعد از بازرسی از خودروی متخلفان لاشه شکار شده ۱۹ قطعه کبک وحشی به همراه دوقبضه سلاح ساچمه زنی و یک قبضه تفنگ بادی ۵.۵ PCP بانضمام ۱۶۴ عدد فشنگ ساچمه زنی کالیبر ۱۲ کشف و ضبط شد.

1399/09/03
13:46:20
5.0 / 5
1474
تگهای خبر: آب , پرندگان , حفاظت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است