جولان آنفلوآنزا در میقان

جولان آنفلوآنزا در میقان

به گزارش لوازم حیوان خانگی مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: به دنبال بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان، تابحال ۹۷۰ لاشه جمع آوری و به صورت اصولی دفن شده است.


رضا میرزایی در گفت و گو با ایسنا بیان نمود: پایش مستمر تالاب میقان با جدیت کامل در حال انجام می باشد و تابحال تعداد ۹۷۰ لاشه جمع آوری شده و دفن اصولی لاشه ها به همراه آهک پاشی انجام گرفته است.
وی بیان نمود: تیم های پایش محیط زیست به صورت مستمر تمام منابع آبی و سایر مناطق تحت مدیریت استان را در مورد این بیماری رصد می کنند و خوشبختانه تابحال به جز منطقه تالاب میقان، موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی مشاهده نشده است.
میرزایی با اشاره به اینکه ۲۰۶ گونه پرنده در تالاب میقان اراک شناسایی شده است، اضافه کرد: بیشترین تلفات پرندگان در تالاب میقان اراک در ارتباط با غازهای خاکستری است و چندین گونه اردک و تنجه هم در بین پرندگان تلف شده مشاهده می شود.
وی اظهار نمود: تردد به محوطه تالاب میقان اراک با شیوع این بیماری ممنوع شده و تدابیر لازم هم در این خصوص اندیشیده شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با تکیه بر اینکه کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب با مشارکت و هماهنگی دستگاههای متولی در حال انجام می باشد، از مردم خواست در صورت مشاهده لاشه پرندگان به هیچ عنوان به آنها دست نزنند و مراتب را برای پیگیری لازم به محیط زیست و دامپزشکی اطلاع دهند.
منبع:

1399/09/12
23:16:40
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: آب , پرندگان , پزشك , تالاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است