هوای پایتخت همچنان آلوده بخصوص برای گروه های حساس

هوای پایتخت همچنان آلوده بخصوص برای گروه های حساس

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت الان برای گروه های حساس آلوده است و تداوم این شرایط تا فردا (۲۵ آذرماه) دور از انتظار نیست.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز( ۲۴ آذر ماه) با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودرو ها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

طی روز هم حاکمیت جو پایدار و آرام شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم نخواهد کرد و به تبع آن کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با استمرار پایداری جو تا شامگاه امشب (۲۴ آذر ماه) همراه با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق انتظار می رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با تداوم این شرایط جوی تا اولین ساعات فردا (۲۵ آذر ماه) همراه با آغاز تردد خودرو ها احتمال می رود در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری وضعیت ناسالم بخصوص برای گروه های حساس شود.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی طی روز احتمال می رود تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته شود. در اواخر وقت فردا (۲۵ آذر ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. هر چند نسبت به شب گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۳۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۳ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

در چنین شرایطی سفارش می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیتهای طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع:

1399/09/24
14:05:13
5.0 / 5
970
تگهای خبر: آلاینده , شاخص , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است