پلنگ به تله افتاده در شهرستان بشاگرد راهی تهران می شود

پلنگ به تله افتاده در شهرستان بشاگرد راهی تهران می شود

به گزارش لوازم حیوان خانگی هرمزگان سخنگوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان اظهار داشت: پلنگ به تله افتاده در شهرستان بشاگرد به جهت ادامه رونددرمانی هرچه بهتر پلنگ مذکور به تهران منتقل خواهد شد.داود مرزی زاده در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: پیرو انتشار خبرهای قبلی درباب پلنگ لطمه دیده، روز گذشته(۲۹ آذرماه) در ادامه اقدامات درمانی اولیه، رادیوگرافی، سرم تراپی و آنتی بیوتیک تراپی انجام شد.

وی اظهار نمود: در عکس رادیولوژی، شکستگی انگشتان دست چپ و پارگی تاندون ها تایید شد. پلنگ مذکور برای ادامه روند درمان و جراحی به تهران منتقل خواهد شد.

به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روز سه شنبه(۲۵ آذرماه) گزارشی در خصوص به تله افتادن یک فرد پلنگ در شهرستان بشاگرد دریافت شد. بلافاصله تیمی متشکل از کارشناسان، دامپزشکان و محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان و ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانهای میناب و بشاگرد جهت پیگیری موضوع و رهاسازی پلنگ به منطقه اعزام شدند، که متاسفانه به سبب ازدحام جمعیت افراد محلی و خطرات احتمالی فعالیت تیم به طور موقت متوقف گردید. تلاش ها با همکاری دامپزشکان اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس برای نجات پلنگ مذکور ۲۷ آذرماه ادامه یافت و پلنگ مذکور با موفقیت بیهوش شد و اقدامات لازم برای انتقال به بندرعباس و درمان انجام شد.
منبع:

1399/09/30
14:03:56
5.0 / 5
1362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است