مدیركل محیط زیست گیلان تأكید كرد:

لزوم ردیف دار كردن بودجه احیای تالاب انزلی

لزوم ردیف دار كردن بودجه احیای تالاب انزلی

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست گیلان اظهار داشت: عدم تعیین ردیف اختصاصی برای بودجه دو هزار و ۵۵۸ میلیارد تومانی احیای تالاب انزلی سبب می شود دستگاههای مسئول به وظایف خود عمل نکنند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، ساسان کفایی بامداد شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در گیلان مناطق چهار گانه حفاظت محیط زیست را در ۱۵ منطقه داریم اظهار داشت: مناطق ۱۵ گانه به اضافه شش منطقه شکار ممنوع، ۱۹.۵ درصد از خاک گیلان را شامل می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ضمن اشاره به اینکه طیف وسیعی از دستگاه ها در مورد حفاظت از منابع زیستی بخصوص تالاب انزلی دخیل هستند، اضافه کرد: سال جاری کارگروه ملی تالاب های کشور با قید فوریت برنامه احیای تالاب تصویب گردید.
وی افزود: دو هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان بودجه طی یک برنامه هفت ساله برای احیای تالاب انزلی پیشنهاد شد و برای این منظور بیشتر از ۴۰ دستگاه در این خصوص دارای تکلیف هستند.
کفایی با اشاره به اینکه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از مبلغ مذکور در ارتباط با تصحیح سیستم تصفیه فاضلاب رشت، انزلی و صومعه سرا است، اظهار داشت: تا زمانی که مبحث فاضلاب ساماندهی نشده و رسوبات وارد تالاب شوند نمی توانیم به نتیجه مطلوبی برسیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با تکیه بر اینکه اهمیت تالاب انزلی از دریاچه ارومیه کمتر نیست، افزود: این تالاب اهمیت بین المللی دارد و ساماندهی و نظارت بر آن بر عهده سازمان محیط زیست است.
کفایی اضافه کرد: اگر بودجه دو هزار و ۵۵۸ میلیارد تومانی ردیف اختصاصی نداشته باشد و کد دار نشود مطمئناً دستگاههای مسئول در این رابطه به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه نظارت بر نحوه هزینه کرد بودجه مذکور بر عهده محیط زیست است، خاطرنشان کرد: برای این بودجه یک پروپوزال تعریف شده و وظیفه هر سازمان هم مشخص است و مجمع نمایندگان استان باید برای این بودجه ردیف مشخص کنند تا با تغییر دولت، مشکلی در مورد آن پیش نیاید.


منبع:

1399/10/06
19:46:50
5.0 / 5
1298
تگهای خبر: تالاب , حفاظت , دستگاه , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است