كلانتری در حاشیه جلسه دولت:

مدیریت آلودگی هوای تهران با استاندار و پیشگیری از تخلفات با دادستان است

مدیریت آلودگی هوای تهران با استاندار و پیشگیری از تخلفات با دادستان است

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: امروز وضعیت آلودگی هوای تهران قرمز است و در این شرایط استاندار تهران باید بر مبنای اختیارات خود تصمیم بگیرد.


به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عیسی کلانتری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز وضعیت آلودگی هوای تهران برای همه اقشار قرمز است و در این شرایط استاندار تهران باید بر مبنای اختیارات خود تصمیم بگیرد. در چنین شرایطی باید از رفت و آمد خودرو های دیزلی جلوگیری و فعالیت نیروگاه ها کنترل شود. ما نمی توانیم به صرف اینکه برق می خواهیم تولید نماییم و گاز نداریم، مازوت دهیم و هوای شهر را به این روز بیندازیم.
وی در ارتباط با اینکه آیا از جانب استاندار تهران در این حوزه درخواستی شده است، اظهار نمود: ستاد ملی مقابله با کرونا در این حوزه شنبه تصمیماتی اتخاذ نمود و دادستان تهران صراحتا اعلام نمود هیچکس حق ندارد قانون را زیر پا بگذارد. در تهران قانون هوای پاک در حال زیر پا گذاشته شدن است و مسئول رسیدگی به آن دادستانی کل است.
کلانتری ضمن اشاره به چگونگی وضعیت احیای دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: ان شاءالله فردا سد کانی سیب افتتاح می گردد که در آن تأمین ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب پیشبینی شده است و دریاچه ارومیه را مرتفع می کند. یعنی ارتفاع آب دریاچه تقریباً ۱۵ سانتی متر بیشتر می شود. این می تواند کمبود بخشی از آب هایی که در گذشته از حق آبه دریاچه برداشت شده جبران کند.
وی افزود: کارهای سخت افزاری احیای دریاچه سال جاری تمام خواهد شد و باید انتظار این را داشته باشیم که نیم متر ارتفاع دریاچه بالاتر بیاید.1399/10/10
16:27:49
0.0 / 5
757
تگهای خبر: آب , آلودگی , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است