رئیس مركز پایش كیفیت هوای استان مركزی اعلام كرد؛

نیروگاه شازند روزانه 3 و نیم تا 4 میلیون لیتر مازوت مصرف می كند

نیروگاه شازند روزانه 3 و نیم تا 4 میلیون لیتر مازوت مصرف می كند

به گزارش لوازم حیوان خانگی رئیس مرکز پایش کیفیت هوای استان مرکزی اظهار داشت: مصرف مازوت نیروگاه شازند روزانه ۳.۵ تا ۴ میلیون لیتر است و ۵ برابر استاندارد دی اکسید گوگرد تولید می کند.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، علیرضا محرابیان شامگاه دوشنبه در صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک، اظهار نمود: در مورد مصرف سوخت مازوت در نیروگاه شازند، این واحد صنعتی از بیستم آذرماه سالجاری مصرف سوخت مازوت را در برنامه خود قرار داد و تابحال بالغ بر ۱۵۰ میلیون لیتر مازوت مصرف کرده است. در تحقیقات و برآوردهای، امروز بالغ بر ۴ میلیون و ۹۰۰ لیتر مازوت در ۲ واحد ۱ و ۲ این نیروگاه مصرف شده است.
دی اکسید گوگرد خروجی از نیروگاه شازند بیشتر از پنج برابر استاندارد است
وی اضافه کرد: بنا بر اندازه گیری کارشناسان محیط زیست، میزان دی اکسید گوگرد خروجی از نیروگاه شازند در دوشنبه ۱۳ بهمن ماه، بیشتر از پنج برابر استاندارد است.
رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: از مجموع ۴ واحد نیروگاه شازند، واحد یکم از مازوت استفاده می نماید. واحد ۲ گاز و مازوت، واحد ۳ در حال تعمیرات است و واحد ۴ هم از سوخت گاز بهره مند است.
محرابیان تصریح کرد: افزایش آلایندگی سال جاری نسبت به سالهای گذشته به علت سوخت مازوت در نیروگاه ها است. البته پالایشگاه شازند هم سهم بسزایی در آلودگی هوای اراک دارد. چون بخشی از پالایشگاه هم از سوخت مازوت استفاده می نماید.
دی اکسید گوگرد در اراک و منواکسید کربن در شازند
وی بیان نمود: در پنج سال قبل آلایندگی های گاز در شهر اراک حذف شده بود اما متأسفانه سال جاری مجدداً ما شاهد بازگشت دی اکسید گوگرد به اراک و منواکسید کربن به شهرستان شازند هستیم.
رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: از آغاز سال جاری تابحال ما شاهد ۴۶ روز پاک، ۲۲۵ روز سالم و ۴۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هم ناسالم برای تمام گروه ها بودیم. امروز هم از ساعت ۱۴ کیفیت هوای اراک در شرایط ناسالم قرار گرفت. که نخستین روز است که صرفا آلایندگی به علت استفاده مازوت نیروگاه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس اعلام گردید.
گفتنی است در نشست صحن رسمی امروز شورای اسلامی شهر اراک مقرر بود رضا میرزایی مدیر کل محیط زیست استان مرکزی برای پاسخ به سوالات اعضای شورا حضور پیدا کند که عدم حضور وی در صحن شورا، گلایه رئیس و اعضای شورای شهر را به دنبال داشت.


منبع:

1399/11/14
23:59:00
0.0 / 5
1097
تگهای خبر: آلودگی , كیفیت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است