معاون سازمان حفاظت محیط زیست كشور:

80 درصد معضلات زیست محیطی ناشی از نبود آگاهی و آموزش است

80 درصد معضلات زیست محیطی ناشی از نبود آگاهی و آموزش است

لوازم حیوان خانگی: معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: 80 درصد معضلات زیست محیطی و عدم حفاظت از محیط زیست ناشی از نبود آگاهی و آموزش است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، ژیلا مهدی آقایی بامداد دوشنبه در دیدار با استاندار اردبیل با اشاره به لزوم آگاهی و آموزش به مردم و مسئولین درباب حفاظت از محیط زیست اظهار نمود: متأسفانه طبق بررسی های انجام شده مشخص شده که ۸۰ درصد معضلات زیست محیطی و عدم حفاظت از محیط زیست ناشی از نبود آگاهی و آموزش است.
وی با تاکید بر ارائه آموزش گسترده حفظ محیط زیست به تمام آحاد جامعه اضافه کرد: متأسفانه چنین برداشت شده است که آموزش مختص مردم بوده و مسئولین نیازی به آموزش در حوزه حفاظت از محیط زیست ندارند این در حالیست که تخریب محیط زیست بعضاً به خاطر عدم آگاهی مسئولین اتفاق می افتد.
مهدی آقایی اضافه کرد: بطور قطع ارائه آموزش های زیست محیطی از کودکی می تواند نتایج خوبی را در رفتارهای بزرگسالان آینده در جامعه نشان دهند و در همین راستا خانواده و آموزش و پرورش باید با احساس مسئولیت جدی وارد عمل شوند.
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به نقش سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حفاظت محیط زیست اشاره نمود و اظهار داشت: اگر آموزش ها را مردمی نماییم و خود مردم را دخیل در حفظ و حراست از منابع خدادادی نماییم در آینده گرفتار چالش جدی نخواهیم شد.
استاندار اردبیل نیز در این دیدار با اعلان اینکه آموزش های زیست محیطی در سنین پایین به کودکان ارائه شود، اضافه کرد: در تمام موضوعات آموزشی باید از سنین کودکی برنامه ریزی های منسجمی را انجام داد چونکه خروجی آموزش در سنین پایین در تغییر رفتارهای جامعه در بزرگسالی مؤثر است.
اکبر بهنامجو کاهش لطمه های اجتماعی را مستلزم آموزش و فرهنگ سازی دانست و اظهار داشت: رفتارهای زیست محیطی در کنار سایر رفتارهای اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد و بر این مهم اعتقاد داریم.


منبع:

1399/11/21
21:00:44
0.0 / 5
1144
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است