رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

شكار پرندگان در پارك بسطام

شكار پرندگان در پارك بسطام

رئیس اداره محیط زیست شاهرود از وقوع شکار پرندگان در پارک بسطام آگاهی داد و اظهار داشت: از این متهم دوقبضه سلاح بادی دوربین دار و یک چاقوی آغشته به خون کشف شد.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی تماس تلفنی فردی مبنی برشکار پرندگان وحشی در پارک بسطام اکیپ سیار به محل موردنظر اعزام شدند، اظهار داشت: متخلفان با مشاهده مأموران یگان محیط زیست با خودرو مبادرت به فرار کردند.
وی ضمن بیان اینکه با هماهنگی اداره محیط زیست استان گلستان خودرو مذکور متوقف گردید، اضافه کرد: از داخل خودرو دوقبضه سلاح بادی دوربین دار یک دستگاه فاصله یاب و یک چاقوی آغشته به خون کشف و متخلفان بعد از تکمیل پرونده تحویل مراجع انتظامی و قضائی شدند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود ضمن بیان اینکه طی عملیات دیگری عوامل یگان حفاظت گارد محیط زیست گروه سیار طی گشت شبانه و راه بندان در حوزه استحفاظی و منطقه شکارممنوع تپال متوجه پرژکتور کشی متخلفان در ارتفاعات منطقه شدند، اظهار داشت: مأموران به صورت نامحسوس مبادرت به تعقیب این متخلفان کردند.
قربانلو بابیان اینکه بعد از چند ساعت پیاده روی متخلفان برای استراحت به محل یک آغل آمدند که چند دقیقه مأموران آنها را دستگیر کردند، اشاره کرد: این متخلفان ۱۳ قطعه کبک را شکار کرده بودند، یک قطعه کبک زنده و تعدادی چراغ قوه و چراغ زنبوری (چراغ توری) دیگر وسایل کشف شده از متهمان را شامل می شود.
وی اضافه کرد: در کنار این عملیات ها بعنوان خبر خوش احیای گونه آهو در پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق اداره محیط زیست شاهرود بذر شادی را در میان محیط بانان و دوستداران طبیعت پاشید که امیدواریم با تلاش شبانه روزی مأموران ساعی و زحمتکش یگان حفاظت گارد روزی شاهد احیای مجدد یوزپلنگ در منطقه نیز باشیم.

1399/12/04
13:36:38
0.0 / 5
917
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است