سازمان هواشناسی هشدار داد

تشدید بارش و وزش باد شدید

تشدید بارش و وزش باد شدید

به گزارش لوازم حیوان خانگی سازمان هواشناسی نسبت به تقویت فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید اخطار داد و لغو کوهنوردی و پرواز هواپیماهای سبک و گلایدرها را سفارش کرد.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور دو اخطار نارنجی رنگ آورده است: بارش برف، کاهش دما و یخبندان، رخداد مه، کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف منطقه پنجشنبه (۱۴ اسفندماه ) برای جنوب آذربایجان غربی و جمعه (۱۵ اسفندماه) برای جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال و غرب کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شرقی خوزستان پیشبینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی اختلال در تردد، کاهش دید، تاخیر یا لغو پروازها، وقوع کولاک در گردنه های برفگیر و کوهستانی، احتمال رخداد بهمن در مناطق مستعد، لغزندگی و کولاک برف در جاده ها بخصوص جاده های روستایی پیشبینی و نسبت به پرهیز از سفرهای برون شهری بخصوص در مناطق کوهستانی، آمادگی ماشین آلات برف روبی و نمک پاشی، تجهیز خودرو ها به امکانات ایمنی و گرمایشی، پرهیز از صعود کوهنوردان، اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه و پرهیز از انجام پروازهای هواپیماهای سبک و هلیکوپتر سفارش می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر برساعت، وزش باد لحظه ای شدید موقت با سرعت بیش ۱۱۰کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه ای و محلی پنج شنبه (۱۴ اسفندماه) در استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان و جمعه (۱۵ اسفندماه) در استان ها اصفهان، یزد، کرمان، شمال شرق و شمال فارس، خراسان جنوبی، قم، جنوب سمنان و جنوب تهران پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی خیزش و توفان گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا و اختلال در تردد جاده ای به جهت کاهش دید، احتمال وارد آمدن خسارت به تاسیسات سبک شهری و روستایی، احتمال صدمه دیدن سازه های موقت و تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، سقوط اجسام از ارتفاع بخصوص در کارگاه های ساختمانی، احتمال شکستن درختان فرسوده، کولاک برف در گردنه های برفگیر و کوهستان وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به محکم کردن سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، لغو فعالیتهای کوهنوردی و ترددهای کوهستانی، لغو پرواز هواپیماهای سبک و گلایدرها و انجام اقدامات مقتضی برای حفاظت از محصولات کشاورزی در جنوب و سایر اقدامات پیشگیرانه سفارش می کند.

در این شرایط جوی وارد آمدن خسارت به گلخانه ها و احتمال شکستن درختان دور انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به استقامت نهال های تازه کشت شده با نصب قیم جهت مقاومت در مقابل باد، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی، استقامت و ترمیم سقف و سازه های گلخانه ها و استفاده از بادشکن جهت پیشگیری از شکستگی شاخه و تنه درختان و حتی ریشه کن شدن درخت سفارش می کند.

با توجه به وزش باد و سرما در مناطق سردسیر، خشک نگهداشتن سطح زمین و مسدود نگهداشتن درهای سالن ها و دامداری ها، اقدام سالن های مرغداری نسبت به تهویه و کنترل دما، خودداری از انجام آبیاری جهت پیشگیری از سست شدن ریشه گیاهان، خودداری از آهک پاشی در استخرهای خاکی که آب آن تخلیه شده و خودداری دامداران و عشایر در عبور از ارتفاعات‏ از دیگر سفارش های سازمان هواشناسی است.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1399/12/13
14:18:55
0.0 / 5
786
تگهای خبر: آب , بارش , تبلیغات , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است