تداوم ممنوعیت صید و شكار در استان تهران طی فصل بهار

تداوم ممنوعیت صید و شكار در استان تهران طی فصل بهار

لوازم حیوان خانگی: فصل بهار فصل زادآوری طبیعت است. در این فصل پوشش گیاهی بار دیگر جان می گیرد و نوزادان حیات وحش متولد می شوند. با نزدیک شدن به فصل بهار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران، از برخورد جدی با متخلفان صید و شکار و افرادی که مبادرت به برداشت گونه های گیاهی می کنند، آگاهی داد.فرهاد زندی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان اینکه طبق روال همیشه پاسگاه های ما در فصل بهار و ایام نوروز فعال می باشند و نیروهای محیط بان در مناطق حفاظت شده حضور فعالی دارند، اظهار نمود: نیروهای محیط بان در مناطق حفاظت شده به گشت و پایش خود ادامه خواهند داد و در صورت مشاهده هر نوع تخلف درباب صید و شکار یا برداشت از گیاهان و حتی زنده گیری نوزادان حیات وحش - که گاهی در فصل زادآوری حیات وحش اتفاق می افتد - با متخلفان برخورد و آنان را به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.

وی افزود: بمنظور افزایش نیروی گشت در فصل زادآوری حیات وحش و گیاهان از نیروهای همیار طبیعت نیز استفاده خواهد شد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف آنرا فورا به همکاران ما اطلاع دهند و با متخلفان برخورد جدی شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران همین طور اشاره کرد: با برخی از نهادهایی که در بعضی مناطق حفاظت شده استان تهران با ما همکاری می کنند نیز تفاهمنامه هایی را داریم تا در صورت مشاهده تخلفات در زمینه برداشت از تنوع زیستی آنرا اطلاع دهند تا نیروهای محیط بان به سرعت وارد عمل شوند.

زندی با اعلان اینکه برداشت گونه های گیاهی در مناطق حفاظت شده استان تهران ممنوع می باشد، اظهار داشت: طبق ضوابط و قوانین برداشت گونه های گیاهی که به صورت رسمی در مناطق خاصی کشت می شوند ممنوع می باشد. همین طور جمع آوری و برداشت بی رویه از گونه های گیاهی و گونه های دارویی بمنظور فروش موجب نابودی آنها می شود.

وی افزود: برخی افراد در زمینه برداشت گونه های گیاهی بمنظور فروش آنها فعالیت می نمایند اما این کار برخلاف قانون است بدین سبب لازم است هر فردی در صورت مشاهده متخلفانی که نسبت به جمع آوری گونه های گیاهی جهت فروش آن اقدام می کند، موضوع را فورا بوسیله سامانه ۱۵۴۰ به ما اطلاع دهند تا نیروهای محیط بانی که در منطقه حضور دارند با این متخلفان برخورد و آنان را به مراجع قضایی معرفی کنند. تخلف برداشت از گونه های گیاهی شامل جریمه نیز می شود.

زندی در آخر سفارش کرد: افرادی که قصد بازدید از مناطق حفاظت شده دارند یا بمنظور تفرج در این مناطق و حاشیه آن حضور پیدا می کنند از برداشت گونه های گیاهی و نزدیک شدن به نوزادان حیات وحش اجتناب کنند.

منبع:

1399/12/22
21:02:58
0.0 / 5
1075
تگهای خبر: حفاظت , حیات وحش , دارو , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است