بارش باران در نوار شمالی كشور

بارش باران در نوار شمالی كشور

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۷ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا در کشور طی امروز و فردا (۷ و ۸ فروردین) گفت: طی این دو روز در بعضی نقاط کشور وزش باد شدید خواهیم داشت.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۷ فروردین) در نوار شمالی کشور و دامنه های جنوبی البرز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف پیشبینی می شود.

وی افزود: شدت بارش طی امروز(۷ فروردین) در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و پاره ای از مناطق شمال غرب خواهد بود.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه فردا (۸ فروردین) بارش ها در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی ادامه دارد، اظهارکرد: طی روز دوشنبه (۹ فروردین) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده دور از انتظار نیست همینطور طی این روز در سایر مناطق کشور آسمانی صاف و آرام پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه طی روز سه شنبه (۱۰ فروردین) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت، اظهار داشت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ فروردین) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و دامنه های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ می دهد.

به گفته وی طی روزهای شنبه و یکشنبه (۷ و ۸ فروردین) در بعضی نقاط شرق، جنوب شرق و مرکز کشور وزش باد شدید رخ می دهد که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک را به دنبال دارد.

ضیاییان در ادامه ضمن اشاره به اینکه طی این دو روز خلیج فارس و دریای خزر مواج و طوفانی است، اظهارکرد: طی روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) برای مناطقی از غرب، شمال غرب و دامنه های البرز مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۸ فروردین) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۹ فروردین) هم صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1400/01/07
14:44:31
5.0 / 5
1007
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است