مدیركل محیط زیست هرمزگان:

فرضیه مرگ گربه ماهیان در جاسك به علت آلودگی دریا منتفی است

فرضیه مرگ گربه ماهیان در جاسك به علت آلودگی دریا منتفی است

به گزارش لوازم حیوان خانگی مدیرکل محیط زیست هرمزگان اظهار داشت: فرضیه مرگ گربه ماهیان به علت آلودگی دریا حدودا منتفی است.به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، حبیب مسیحی تازیانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح تلفات گربه ماهیان در سواحل شهرستان جاسک بیان داشت: در روز جمعه ۱۳ فروردین، پیرو انتشار اخباری در خصوص مرگ و میر مقادیر قابل توجهی گربه ماهی در سواحل شهرستان جاسک در فضای مجازی کارشناسان و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جاسک، سواحل این شهرستان را مورد پایش قرار دادند.
وی تصریح کرد: در این بازدید و بررسی ها مشخص شد در نوار ساحلی معروف به «مقسا»، تعداد زیادی گربه ماهی بالغ تلف شده اند. بلافاصله نمونه برداری از لاشه برخی از گربه ماهیان تلف شده انجام شد و به مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی در حال ارسال است.
مسیحی افزود: با توجه به بررسی های اولیه انجام شده، با عنایت به این که تمامی آبزیان تلف شده صرفا از یک گونه است و نظر به اینکه گزارشی از بروز آلودگی در منطقه فوق الذکر وجود ندارد، فرضیه مرگ به علت آلودگی دریا تقریباً منتفی است.
وی افزود: همینطور در صورت بروز بیماری در یک گونه، سنین و سایزهای مختلف مورد صدمه و تلفات قرار می گیرند اما در این حادثه صرفا سایزهای معمول صید شده توسط صیادان مشاهده گردیده و سایزهای بسیار کوچک و نابالغ در میان تلفات وجود ندارد. ازاین رو فرضیه بروز بیماری هم بسیار بعید به نظر می آید.
به گفته مدیرکل محیط زیست هرمزگان، طبق بررسی های به عمل آمده و اظهارات شفاهی برخی صیادان، در شامگاه پنج شنبه ۱۲ فروردین، یک قایق صیادی که مبادرت به صید گربه ماهی نموده غرق شده است و امکان دارد تلفات مشاهده شده در ساحل مذکور به علت این حادثه باشد.
وی تصریح کرد: این اداره کل در حال بررسی بیشتر مبحث است و نتایج در گزارش های آتی اعلام خواهد شد.
به گزارش لوازم حیوان خانگی به نقل از مهر، گربه ماهیان که به صورت توده ای حرکت می کنند، همچون ماهیان غیر خوراکی محسوب شده و به طور عمده در صنایع پودر ماهی کاربرد دارند. این گونه گاهی بعنوان صید ضمنی، بخصوص در روش های صید ترال و محاصره ای (پرساین) به تور صیادان می افتد و بعضاً به علت ارزش نسبتاً پایین اقتصادی و گنجایش کم قایق ها و شناورهای صیادی، به دریا ریخته می شود.منبع:

1400/01/16
19:59:41
5.0 / 5
679
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
petpart لوازم حیوان لوازم حیوانات خانگی

تگهای لوازم حیوان خانگی پت پارت

PetPart لوازم حیوان خانگی

لوازم حیوانات خانگی

petpart.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم حیوان خانگی محفوظ است